Звіт про розгляд звернень громадян за перше півріччя 2022 року

Довідка щодо стану виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" та аналізу стану опрацювання звернень громадян, які надійшли до Дубенської районної військової адміністрації у першому півріччі 2022 році


Дубенська районна військова адміністрація постійно вживає заходи, спрямовані на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, повною мірою реалізуючи при цьому визначені законодавством повноваження. В районі склалася певна система роботи, якою створено необхідні умови для практичної реалізації громадянами наданого Конституцією права на звернення.

Постійно удосконалюється порядок та підвищується ефективність проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації.

У першому півріччі 2022 року керівництвом райдержадміністрації здійснено 7 прийомів, прийнято 13 осіб (з врахуванням виїзних прийомів). Прийоми відбувалися з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236. Налагоджено комунікацію з населенням за допомогою електронного листування та через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook.

Районною військовою адміністрацією, її структурними підрозділами, виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад протягом 6 місяців 2022 року продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань, забезпечення контролю за їх виконанням і вирішенням.

Аналіз роботи зі зверненнями громадян засвідчив, що у першому півріччі 2022 року зменшилась загальна кількість звернень громадян. Так, протягом звітного періоду на адресу районної адміністрації надійшло 54 звернення проти 120 аналогічного періоду попереднього року. З них 15 звернень від органів влади вищого рівня, що на 1 більше ніж у 2021 році (14).

Актуальними для мешканців району є питання: соціального захисту населення (19), захисту прав дітей (6), комунального господарства (4), аграрної політики і земельних відносин (3) .

Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються керівництвом райдержадміністрації, викладені у них факти перевіряються та вживаються заходи щодо максимального задоволення законних вимог громадян.

Всі звернення розглянуті у визначені чинним законодавством терміни.

З 54 питань порушених у зверненнях громадян 19 вирішено позитивно, на інші звернення надано роз’яснення про порядок вирішення порушених питань.

Начальником адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень, що надійшли від ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних сімей, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб.

Районною військовою адміністрацією були опрацьовані та у визначені строки надані відповіді на всі звернення громадян, що надійшли до урядової телефонної лінії, яка діє на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року №898. Так, протягом 6 місяців 2022 року таких звернень до районної державної адміністрації надійшло 260, що на 228 менше ніж у 2021році - 488.

Найбільше звернень, які надійшли на урядову телефону лінію стосувалися призначення і виплати субсидій та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, внутрішньо переміщеним особам.

В Дубенській адміністрації постійно функціонує телефонна «гаряча лінія» , на яку впродовж першого півріччя поточного року зателефонувало 45 осіб. На усі звернення надано роз’яснення та рекомендації.

26 січня 2022 року на засіданні колегії райдержадміністрації заслухано звіт «Про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації у 2021 році» та прийнято відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 26.січня 2022 року № 9.

Звернення, які є найбільш проблемними виносяться на розгляд постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян . За перше півріччя 2022 року відбулося 2 засідання постійно діючої комісії, розглянуто 2 звернення. За результатами роботи комісії прийняті протокольні доручення.

Упродовж півріччя проведено 2 «дні контролю» при заступниках голови адміністрації на яких було заслухано особисті доповіді Радивилівського міського голови та Варковицького сільського голови щодо стану виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", прийнято протокольні доручення.

За звітний період проведено перевірки додержання законодавства про звернення громадян у 3 виконкомах сільських рад відповідно до вимог затвердженої Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади. За наслідками перевірок складено відповідні довідки, в яких проаналізовано роботу із зверненнями громадян та зазначено певні рекомендації щодо поліпшення роботи керівникам відповідних структур.

15 червня 2022 року з головами та секретарями виконкомів рад, керівниками структурних підрозділів проведено семінар – навчання «Вдосконалення організації роботи із зверненнями громадян».

Щоквартально здійснюється статистичний аналіз звернень громадян у розрізі міських, селищних та сільських рад, які надходять до райдержадміністрації, у тому числі через органи державної влади вищого рівня, громадські організації, засоби масової інформації. Це дає можливість бачити проблеми людей, за необхідності оперативно втручатися, виправляти стан справ.

Аналітична інформація з висновками, рекомендаціями та відповідними дорученнями надається виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад, структурним підрозділам райдержадміністрації.

Дані про надходження звернень за структурою питань щомісяця надаються заступникам голови райдержадміністрації для розгляду на нарадах керівників профільних управлінь і відділів, міських, селищних ,сільських, рад для вирішення проблемних питань, порушених у зверненнях.

В районній адміністрації і надалі буде продовжуватись робота спрямована на забезпечення виконання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», адже звернення громадян є одним із важливих засобів вирішення їхніх проблем, а зрозуміти і допомогти кожному – одне із основних завдань у роботі керівництва райдержадміністрації.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux