Звіт про роботу зі зверненнями громадян у І півріччі 2023 року


 Довідка

щодо стану виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" та аналізу стану опрацювання звернень громадян, які надійшли до Дубенської районної військової адміністрації у першому півріччі 2023 році.


Дубенська районна військова адміністрація постійно вживає заходи, спрямовані на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, повною мірою реалізуючи при цьому визначені законодавством повноваження. В районі склалася певна система роботи, якою створено необхідні умови для практичної реалізації громадянами наданого Конституцією права на звернення.

У першому півріччі 2023 року керівництвом райдержадміністрації здійснено 77 прийомів, прийнято 132 особи з них 36 виїзних прийомів на яких прийнято 62 особи. Налагоджено комунікацію з населенням за допомогою електронного листування та через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook.

Районною військовою адміністрацією, її структурними підрозділами, виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад протягом 6 місяців 2023 року продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань, забезпечення контролю за їх виконанням і вирішенням.

Аналіз роботи зі зверненнями громадян засвідчив, що у першому півріччі 2023 року збільшилась загальна кількість звернень громадян. Так, протягом звітного періоду на адресу районної адміністрації надійшло 175 звернень проти 54 аналогічного періоду попереднього року. З них 11 звернень від органів влади вищого рівня, що на 4 менше ніж у 2022 році (15).

Актуальними для мешканців району є питання : соціального захисту населення (87), комунального господарства (15), транспорту і зв’язку (11), захисту прав дітей (9), аграрної політики і земельних відносин (9 ) .

Протягом першого півріччя 2023 року до адміністрації надійшло 7 колективних звернень в них 180 підписів. Жителі району звертаються з проханнями відремонтувати дорогу, відновити автобусні маршрути, припинити вирубку лісу.

З метою вирішення колективних звернень жителів району на дорогах Дубно-Тараканів – Великі Загорці; Черешнівка - Рачин; Батьків- Дружба ; Козин- Дубини проведено ліквідацію вибоїн асфальтобетонного покриття . Відновлено рейсові маршрути Дубно – Млинів через Хорупань, Дубно – Майдан, Дубно – Рівне через Мирогощу (додатковий рейс); два шкільні автобуси поповнили автопарк Млинівської та Радивилівської громади.

Усі звернення, що надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються керівництвом райдержадміністрації, викладені у них факти перевіряються та вживаються заходи щодо максимального задоволення законних вимог громадян.

Всі звернення розглянуті у визначені чинним законодавством терміни.

З 175 питань порушених у зверненнях громадян 73 вирішено позитивно, на інші звернення надано роз’яснення про порядок вирішення порушених питань.

Начальником адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень, що надійшли від ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних сімей, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб.

Районною військовою адміністрацією були опрацьовані та у визначені строки надані відповіді на всі звернення громадян, що надійшли до урядової телефонної лінії, яка діє на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року №898. Так, протягом 6 місяців 2023 року таких звернень до районної державної адміністрації надійшло 296, що на 36 більше ніж у 2022 році - 260.

Найбільше звернень, які надійшли на урядову телефону лінію стосувалися призначення і виплати субсидій та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, внутрішньо переміщеним особам.

В Дубенській адміністрації функціонує телефонна «гаряча лінія» , на яку впродовж першого півріччя поточного року зателефонувало 44 особи. На усі звернення надано роз’яснення та рекомендації.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на Дубенщені активно триває робота для підтримки Збройних Сил України.

Зокрема, в усіх громадах району організовувались численні благодійні заходи та ярмарки, а зібрані кошти було спрямовано на закупівлю необхідного для військових. Наприклад, жителі Бокіймівської громади придбали 2 автомобілі для військовослужбовців, авто для перевезення поранених військових придбали жителі Козинської громади. Млинівська спільнота «Борщ» виготовила 124928 порцій сухих перших страв та передала нашим Захисникам.

Колектив адміністрації активно долучається до волонтерства. Зокрема, Дубенська адміністрація передала 3 автомобілі для військових. 45 діток наших Захисників відпочивають у Польщі, на літній відпочинок їх запросили наші партнери із Староградського повіту.

25 добровольців з Дубенщини допомагають ліквідовувати наслідки підриву Каховської ГЕС.

Підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації у 2022 році було заслухано 06 лютого 2023 року (протокол № 6) на нараді при голові районної державної адміністрації – начальнику районної військової адміністрації з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.

Звернення, які є найбільш проблемними виносяться на розгляд постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян . За перше півріччя 2023 року відбулося 5 засідань постійно діючої комісії, розглянуто 5 звернень. За результатами роботи комісії прийняті протокольні доручення.

Упродовж півріччя проведено 6 «днів контролю» при заступниках голови адміністрації на яких було заслухано особисті доповіді Млинівського, Смизького селищних голів та Привільненського, Семидубського, Тараканівського, Козинського сільських голів щодо стану виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", прийнято протокольні доручення.

За звітний період проведено перевірки додержання законодавства про звернення громадян у виконкомі Смизької селищної ради, виконкомах Семидубської, Бокіймівської, Тараканівської, Варковицької, Козинської, Підлозцівської, Ярославицької, Крупецької, Вербської сільських рад та відповідно до вимог затвердженої Методики оцінювання рівня організації роботи із в архівному відділі райдержадміністрації. За наслідками перевірок складено відповідні довідки, в яких проаналізовано роботу із зверненнями громадян та зазначено певні рекомендації щодо поліпшення роботи керівникам відповідних структур.

 07 червня 2023 року з головами та секретарями виконкомів рад, керівниками структурних підрозділів проведено навчання «Порядок опрацювання та розгляд письмових звернень».

Щоквартально здійснюється статистичний аналіз звернень громадян у розрізі міських, селищних та сільських рад, які надходять до райдержадміністрації, у тому числі через органи державної влади вищого рівня, громадські організації, засоби масової інформації. Це дає можливість бачити проблеми людей, за необхідності оперативно втручатися, виправляти стан справ.

Аналітична інформація з висновками, рекомендаціями та відповідними дорученнями надається виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад, структурним підрозділам райдержадміністрації.

Дані про надходження звернень за структурою питань щомісяця надаються заступникам голови райдержадміністрації для розгляду на нарадах керівників профільних управлінь і відділів, міських, селищних, сільських рад для вирішення проблемних питань порушених у зверненнях.

В районній адміністрації і надалі буде продовжуватись робота спрямована на забезпечення виконання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», адже звернення громадян є одним із важливих засобів вирішення їхніх проблем, а зрозуміти і допомогти кожному – одне із основних завдань у роботі керівництва райдержадміністрації.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux