Публічний звіт начальника Дубенської РВА Всеволода Пекарського

   24 лютого 2023 року. 365-й день повномасштабної війни. Звітую про проведену Дубенською районною військовою адміністрацією роботу у 2022 році.


   Декілька загальних фактів про район.

   Дубенський район в нинішніх межах було утворено відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року.

   Об’єднана Дубенщина – це південь Рівненської області.

   На мапі видно, що до країн Європейського Союзу, зокрема Республіки Польща, нам значно ближче ніж до північного сусіда Рівненщини – республіки білорусь. Це дає нам як певну перевагу, так і додаткову відповідальність – забезпечити надійний тил.


   Територія району – 3 269 кв. км. Це - 16,4 % Рівненщини.

   У районі нараховується 303 населених пункти, що входять до складу 19 територіальних громад.

   Чисельність наявного населення району станом на 01 січня 2023 – 166 838 осіб



   Далі – про найважливіше у 2022-му. Безпеку.

   25 лютого 2022 року, наказом начальника Дубенської районної військової адміністрації створено комендатуру та затверджено її склад (працівники адміністрації, силових структур та відомств, військові). Станом на 01.01.2023 проведено 257 засідань комендатури.

   У співпраці із Рівненською ОВА, громадами Дубенщини для сил тероборони було придбано 155 бронежилетів четвертого класу захисту та 154 каски 1-го класу.

   За сприяння Дубенської районної військової адміністрації, на потреби військовослужбовців передано: акумулятори, генератори, буржуйки, автомобілі, мобільні зарядні станції, тепловізори, каски, павербанки, спальники, каремати, ліхтарики, медикаменти, продукти харчування, побутова хімія та інше.

   У співпраці із районною радою прийнято «Програму розбудови територіальної оборони Дубенського району на 2022 рік». Програму було профінансовано на суму 2 млн. 292 тис. 033 грн., в тому числі субвенція з бюджетів територіальних громад 2 012,391 тис. грн., з районного бюджету – 259,642 тис. грн., благодійні внески – 20 тис. грн. За ці кошти придбано та передано у військові частини: пересувний банно-ванний комплекс, автомобіль, генератори, мобільні зарядні станції, оргтехніку (ноутбуки, принтери, модеми, планшети), господарські товари, інструменти , паливно-мастильні матеріали.

   Аби підтримати рятувальників, працівників поліції, військових, Дубенською РВА виділено пальне, сукупним об’ємом 5 240 літрів.



   На фото – лише маленька частинка придбаного та переданого нашим військовим. Додам, що річний районний бюджет склав 513 тис. грн. При таких незначних фінансових ресурсах, нам все ж вдалось надати потужну підтримку ЗСУ.


   Дякую усім, завдяки кому це стало можливим. Кожне наше придбання – це +1 виконаний пункт із списку потреб військових. І +1крок до ПЕРЕМОГИ. Ми продовжуємо шукати, купувати, збирати, передавати, копати, укріплювати, маскувати. Але про це – вже після перемоги!


    Спільно із силовими структурами працювали й у напрямку забезпечення стабільної безпекової ситуації в районі. З листопада розпочав свою роботу відділ організації несення служби в Дубенському районі управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції. Ми – пілотний район, далі проєкт масштабуватиметься на всю Україну.

  Штатна чисельність підрозділу, який дислокується у місті Дубно, налічує 149 осіб. Вони в безперебійному режимі обслуговуватимуть територію райцентру та забезпечуватимуть безпеку дорожнього руху на двох автошляхах міжнародного значення: М06 (Київ – Чоп), М19 (Доманово – Ковель – Чернівці – Тереблече) та стаціонарний пост в селі Опарипси.

   У новоствореному відділі працюють як місцеві жителі, так і патрульні поліцейські, що переїхали із Донецької та Луганської областей.

   Підтримали підрозділ на етапі формування, зокрема щодо пошуку та облаштування приміщення, створення зручних умов для проживання та роботи людей.

    У 2022-му в трьох громадах району: Вербській, Радивилівській та Варковицькій – відкрито поліцейські станції, в яких базуватиметься дільничний офіцер поліції та група реагування, яка патрулюватиме територію.

   Плани на 2023-й: аби у кожній громаді працював поліцейський офіцер громади. Адже це людина, яка знатиме свою територію, своїх людей і зможе ефективно комунікувати як з місцевою владою, так із іншими силовими структурами та відомствами.


    Додам ще кілька цифр щодо роботи поліції. У 2022-му співробітниками Дубенського районного відділу поліції складено 10970 адміністративних протоколів за адміністративні правопорушення. Відповідно до протоколів накладено штрафів на суму 5 млн 277 тис. грн. грн.. Сума стягнутих штрафів становить 3 млн. 069 тис. грн., яка поповнила державний бюджет країни.



    Герої без зброї. Так сьогодні називають наших рятувальників, і я повністю із цим погоджуюсь. 

    За 2022 рік підрозділами Державної служби із надзвичайних ситуацій, що працюють на Дубенщині, здійснено 504 виїзди. Із них 261 - на гасіння пожеж, одна із яких виникла на нафтобазі внаслідок ракетної атаки росії.

    Рятувальники залучались до роботи на території деокупованого Херсону. 3 одиниці техніки з Дубенщини передано на виконання завдань за призначенням на Схід України. Титанічна праця, яку дуже цінуємо.


    До речі, на Херсонщині іще від листопада працюють наші енергетики. Команда із 12 працівників працює вахтовим методом. За цей час вдалось відновити електропостачання до багатьох населених пунктів області. Задіяно 4 одиниці нашої спецтехніки. Пишаємось нашими «воїнами світла».


    Завершуючи цей інформаційний блок, додам, що у підтримці обороноздатності країни нам активно допомагали й лісівники Дубенщини. Так, на потреби військових ними було передано 1281 м3 деревини на суму в понад 2,3 млн. грн. Дякую!


     Із початком повномасштабного вторгнення аби забезпечити безпеку жителів району, спільно із рятувальниками, фахівцями райдержадміністрації проведено аналіз стану готовності захисних споруд району.

     На території Дубенського району знаходиться 364 захисні споруди цивільного захисту та 1 сховище. З них оцінюються як готові - 11, обмежено готові - 262, не готові – 64; стан сховища оцінюється як готове. На всі захисні споруди цивільного захисту є облікові картки та акти стану готовності. 90 % забезпечені питною водою, продуктами харчування та на 62 % альтернативними джерелами електропостачання.

    Розуміємо виклики, які стоять перед нами. Спільно із керівництвом територіальних громад над цим працюємо.

 Через енергетичний тероризм, до якого вдається росія, перед нами постав іще один виклик – перепади із електропостачанням. Це, в свою чергу, додало проблем із опаленням в будинках та відсутністю зв’язку.

   Аби підтримати жителів Дубенщини, на території району, як і по всій країні, 23 листопада 2022 року (у день, коли Україна пережила блекаут після чергової масованої ракетної атаки по об’єктах енергетики) було розгорнуто роботу «Пунктів незламності».

   Станом на 1 січня 2023 року на Дубенщині діяло 50 таких пунктів, які були забезпечені альтернативними джерелами живлення та зв’язку. Ще 6 пунктів забезпечили рятувальники. Загалом ми мали можливість одночасно прийняти понад 1900 людей (1962 місця). Лише за 39 днів роботи (від 23.11. по 1.01.2023) «Пунктів незламності» району їхніми послугами скористались 693 людини.

   Зігрітись, підзарядити телефон, зателефонувати рідним, попрацювати, скласти іспит, взяти участь в олімпіаді, під’єднати інгалятор для хворої дитини – історії різні, але приємно, що ми змогли допомогти усім цим людям. Для нас – це безцінно.

   Додам, що для зручності комунікації в нашому «Пункті незламності» ми створили цілодобову гарячу лінію за мобільним номером, аби людям було зручніше комунікувати. Лише за перший місяць роботи отримали 37 телефонних дзвінків.

     На сьогодні в районі діє вже 68 «Пунктів незламності». Їхні адреси ви можете знайти на офіційному сайті Дубенської РДА, посилання – за QR-кодом на екрані.


   Битви виграють військові, а війну – економіка. У 2022-му підприємства району, попри виклики воєнного часу, працювали, сплачували податки та підтримували Збройні Сили України.


    Першочергово зверну увагу на кілька факторів, які впливають на розвиток нашої економіки.

   На слайді ви бачите розташування нашого району на мапі, сусідів, з якими межуємо та поступово налагоджуємо партнерські відносини. Важливим для розвитку економіки району є транспортна інфраструктура.

      Так, територією району проходять два міжнародних автошляхи – М19 (Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблече) та М06 (Київ-Чоп) протяжністю 132,8км.

     Крім того, в районі є дороги місцевого значення, які з’єднують населені пункти із районним, обласним центрами та столицею:

- 9 доріг територіального значення протяжністю 295 км

- 55 доріг обласного значення протяжністю 582,6 км

- 61 дорога районного значення протяжністю 215,7 км

    У 2022 році для забезпечення безпеки дорожнього руху підрядними організаціями Служби автомобільних доріг у Рівненській області було здійснено ліквідацію аварійної ямковості гарячим асфальтобетоном великими картами на вище згаданих дорогах міжнародного значення: М-06 та М-19.

       У рамках експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та штучних споруд були проведені ремонтні роботи на дорожніх покриттях 13 доріг району на суму 7,485 млн. грн.


      І, власне, про тих, хто рухає нашу економіку та нашу країну. Про людей. Якщо проаналізувати структуру населення району, то бачимо, що сільське населення майже вдвічі кількісно переважає міське:

- міське населення району – 63 965 осіб

- сільське – 102 873 осіб.

     Також на слайді відображено статеву структуру населення району в розрізі територіальних громад. Жінок у нас більше на 13 074.

    Промисловість. Із 34 промислових підприємств району 19 наростили обсяги реалізації продукції. В період війни та перебоїв з електропостачанням – потужний результат.

   Так, промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції в діючих цінах на суму 6 млрд. 267 млн. грн., що більше минулого року на 15,1 % або на 821,6 млн. грн.

   Найбільшу питому вагу в загальнорайонному обсязі реалізованої продукції займають ПрАТ «Дубномолоко» - 33,9 %, ТОВ «Радивилівмолоко» - 17,6 %, ТОВ «Єврошпон-Смига» - 12,2 %, ТОВ «Склоресурс» - 7,6 %, ТОВ «Юрмія» - 7,1 %.

   Якщо аналізувати види продукції, то збільшились обсяги виробництва субпродуктів харчових, м'яса свиней у 16,6 разів, жиру – у 12,9 разів, розчину оцтової кислоти – у 6 разів, демпсів – у 6,2, трикотажних виробів та сорочок чоловічих у 2,4 та 2,0 рази відповідно, масла вершкового, казеїну та продуктів молоковмісних у 2,2, 2,1 та 1,7 рази відповідно до показників 2021 року.


   На слайді ви бачите ТОП-5 найбільших роботодавців району. Це установи різних форм власності та напрямків діяльності, однак саме вони забезпечують найбільше робочих місць в районі. Якщо продовжити список лідерів, то ТОП-10 доповнять:

- 6 позиція: ТзОВ «Укрмолпродукт» - 377 працівників.

- 7 позиція: КНП «Радивилівська центральна міська лікарня» - 334.

- 8 позиція: ТзОВ «Склоресурс» - 244

- 9 позиція: КНП «Млинівська ЦРЛ» - 206.

- 10 позиція: ПрАТ «Дубенський завод ГТВ» - 201.

     Також додам, що підприємницьку діяльність у районі здійснюють 3036 фізичних осіб-підприємців та 2454 юридичних осіб.


    Індикатором стабільності та відносної безпеки краю є релокація. На Дубенщину із початком війни «переїхало» 6 підприємств із центральних та східних регіонів країни. Приємно, що вони обрали саме Дубенщину. Для нас – це додатковий імпульс для руху та розвитку, а також нові робочі місця та податки в місцеві бюджети.

     Релоковані підприємства:

1. ТОВ «ПРИЗМА ЕНЕРДЖИ ГРУП»: оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткуванням, приладдям до нього (Дубенська ТГ).

2. ТОВ «ЛЕДОР»: неспеціалізована оптова торгівля, ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів (Дубенська ТГ).

3. ТОВ «Роял Лайф Кава» - оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами (Демидівська ТГ).

4. ТОВ «МАТРАПАК»: виробництво інших основних органічних хімічних речовин; виробництво фарб, лаків і подібної продукції (Вербська ТГ).

5. ТзОВ «ННН+» - надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів. Орендовано земельну ділянку площею 11,5 га (Вербська ТГ).

6. Підприємство з виробництва технічних олій (Козинська ТГ). Перевезено 1 лінію (з 4-ох) з міста Краматорськ. Роботи по налагодженню виробництва не проводяться, адже є питання щодо перевезення решти обладнання.

     Аби підприємствам Сходу було зручніше знаходити відповідні для переїзду приміщення, Дубенська адміністрація спільно із громадами району працювала над розміщенням пропозицій на платформі-каталозі «Restart Business.in.ua». На сьогодні тут є 56 пропозицій-об’єктів нерухомості територіальних громад Дубенського району, які готові прийняти та забезпечити належні умови для перезапуску бізнесів з місць ведення бойових дій. Окрім того, можна отримати допомогу консультантів та супровід від представників громад. Ознайомитися з пропозиціями під релокацію на Дубенщину можна за кодом на слайді.



    Держава продовжує знаходити можливості для підтримки економіки. Однією із таких можливостей є програма держпідтримки та кредитування на створення або розвиток власного виробництва.

     У 2022-му 25 людей скористались такою можливістю, сукупна сума коштів, що «зайшла» в район – 7,5 млн. грн. Проєкти найрізноманітніші: ресторанний бізнес, переробка сільськогосподарської продукції, будівництво, доставка готових товарів, виробництво хлібобулочних виробів, глемпінг, виробництво кондитерських виробів тощо.

     Працюватимемо, аби таких історій успіху в районі було іще більше.


    Минулого року мали ще один цікавий проєкт, який вдалось втілити завдяки комунікації державної влади та керівників громад краю. Пишаюсь, що нам це вдалось.

     Мова про Мирогощанську громаду, яка в жовтні 2022-го викупила у держави іподром. Радію за громаду, бо бачу в цьому перспективу для розвитку.

    До проданого майнового комплексу входять конюшні, іподром, ангар, а також семеро коней. Попереду чимало роботи, зокрема пошук партнерів, формування довгострокової візії розвитку проєкту. Але спільними зусиллями нам все вдасться.


      Наступний напрям роботи - це житлово-комунальне господарство. За сприяння адміністрації забезпечено додаткову фізичну безпеку об’єктів енергетики (доставлено піску в кількості 680 м3, завезено 240 біг-бегів та надано необхідну навантажувальну техніку). Крім того, забезпечено 1000 мішків з піском для додаткового захисту тягових підстанцій.

     Проведено лабораторні дослідження якості питної води підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства, надано копії протоколів дослідження департаменту житлово-комунального господарства та енергетики облдержадміністрації.

       Проведено роботу з бюджетними установами, організаціями та забезпечено укладання з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» договорів на постачання природного газу на період з січня по березень 2023 року. Всього укладено 61 договір.

      Проведено акцію «За чисте довкілля»: на території району ліквідовано 71 несанкціоноване сміттєзвалище, обсяг зібраних побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах – 2,272 тис. м 3. Висаджено 2479 дерев.

     В рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2022-2023 року житлово-комунальними підприємствами та бюджетними установами району проведено ряд енергозберігаючих заходів, зокрема: встановлення твердопаливних котлів, реконструкцій котелень та тепломереж, заміна насосів, реконструкція систем водопостачання.


     Дубенщина – аграрний край. В агропромисловому комплексі району працює 238 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, в тому числі 170 фермерських господарств, 15 з яких створені в 2022 році.

     В районі найбільш розвинена галузь рослинництва. Посівна площа під сільськогосподарськими культурами в 2022 році склала 132,6 тис. га, що на 3,9 тис. га більше ніж минулого року. Із загальної кількості посівів, зернові культури займають 61,0 тис. га, з яких 34,5 тис. га – це продовольчі зернові культури.

      Валовий збір зерна в 2022 році за попередніми даними склав 373,3 тис. тонн при середній врожайності 68,5 ц/га.

      Основний акцент в рослинництві був зроблений на технічні культури (53 %): сою, соняшник, цукровий буряк, озимий ріпак. Сільгосппідприємствами району зібрано та реалізовано 30,1 тис. тонн ріпаку, 61,3 тис. тонн сої (+16,0 тис. тонн до минулого року), 40,5 тис. тонн соняшнику (+ 2,7 тис. тонн до минулого року).

     95% виробництва цукрового буряка на Рівненщині забезпечили аграрії нашого району. З площі 16,5 тис. га зібрано 824,5 тис. тонн цукросировини при врожайності 500 ц/га.


    У 2022-му агроформування та населення району отримали дотації за утримання ВРХ (корів) та субсидії на одиницю оброблюваної землі в сумі 19,4 млн. грн. Які громади отримали найбільші суми коштів, а які – найменші видно на слайді.

     Крім того, продовольча та сільськогосподарська організація ООН та Мінагрополітики надали аграріям гуманітарну допомогу у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн кожний. 18 агроформувань району долучилися до цієї підтримки та отримали 427 рукавів з об’ємом зберігання 85,4 тис. тонн.


     В економічному блоці хочу згадати й роботу ЦНАПІв.

    У 2022-му Державними реєстраторами адміністрації надавались адміністративні послуги у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

     Загалом надано 1509 послуг на суму 441,652 тис. грн. З них у сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – 375, у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 1134.

    В територіальних громадах Дубенського району функціонують 12 ЦНАПів якими надано 87941 послуги. Їхню діяльність ви бачите на слайді.

    В усіх ЦНАПах впроваджено шеринг документів, здійснюється передача даних до системи онлайн моніторингу Міністерства цифрової трансформації. Керівники та адміністратори ЦНАПів підключені до Платформи Центрів Дія.

  Стабільність функціонування економіки, сплата податків, в тому числі ПДФО, забезпечила фінансову стійкість району й територіальних громад.

  План доходів зведеного бюджету Дубенського району виконаний на 110,3 %: при плані 1 млрд. 043 млн. 447 тис. грн. фактично надійшло 1 млрд. 150 млн. 801 тис. грн. Планові показники районного бюджету виконані на 255,44 % (100,5 %, у 2021 році), при плані 201,0 тис. грн. надійшло 513,4 тис грн., в сумовому виразі доходи перевиконані на 312,427 тис. грн. (377,9 тис грн. у 2021 році).

   Станом на 01 січня 2023 року кредиторська заборгованість по установах районного бюджету – відсутня. Упродовж року погашено заборгованість в сумі - 1248,2 тис грн.


    Переходимо до соціальної сфери.

   Станом на 01 січня 2023 року на обліку в управлінні соціального захисту Дубенської РВА перебуває 10 648 отримувачів всіх видів державних соціальних допомог, що фінансуються з державного бюджету та 2867 отримувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. За 2022 рік профінансовано коштів для виплати всіх видів державних соціальних допомог в загальній сумі 307 197,8 тис. грн.

    Пільги та субсидії. Проведено нарахування пільг на суму 34 млн. 260,5 тис. грн., призначено готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу для домогосподарств на суму 1 млн. 665,6 тис. грн.

    До Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено дані по 3053 особах з інвалідністю. Для проходження курсу соціальної реабілітації 32 дитини з інвалідністю направлено в реабілітаційні центри. Сума відшкодування за надані послуги становить 577,5 тис. грн.

   На обліку в управлінні перебуває 3404 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 290 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 3114 осіб, у тому числі 1393 дитини, які віднесені до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З державного бюджету на забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи надійшло 3083,4 тис. грн.

    Сімейна політика. Для встановлення та продовження статусу багатодітної сім’ї звернулося 1586 сімей. Видано 741 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, 312 посвідчень батьків з багатодітної сім’ї. До Рівненської обласної державної адміністрації направлено 8 клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». Призначено грошову компенсацію «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» для 684 осіб. Проведено реєстрацію 48 колективних договорів та 5 змін і доповнень до колективних договорів.

    Особливий напрям роботи - підтримка вимушених переселенців. При Дубенській РВА із перших днів війни створено цілодобовий штаб щодо поселення ВПО. Станом на 01.01.2023 в районі проживало 4910 внутрішньо переміщених осіб. Довідки ВПО видано для 9748 осіб.

     Ведеться окремий Реєстр наявного житла для розміщення ВПО, куди внесено дані щодо розселення 4717 осіб, а також щодо 1278 вільних місць, які можуть бути заселені. 

    Утворено робочу групи для організації роботи з внутрішньо переміщеними особами, до складу якої увійшли представники управління соціального захисту населення адміністрації, районних філій Рівненського обласного центру зайнятості, спеціалісти відділів обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області. За червень – грудень 2022 року проведено виїзди в усі 19 територіальних громад Дубенського району.

   За сприяння районної військової адміністрації в місця компактного поселення ВПО міжнародними організаціями надана гуманітарна допомога у вигляді побутової техніки (пральні машини, холодильники, мікрохвильові печі, електрочайники та інше), ліжок, матраців, комплектів постільної білизни, рушників, засобів особистої гігієни, посуду, ковдр, подушок та інших речей першої необхідності.

    Скоординовано роботу територіальних громад району для отримання продуктових пакетів для внутрішньо переміщених осіб від Wordl Central Kitchen. Отримано 112 продуктових пакетів для сімей, які втратили годувальника у війні.

    Організовано отримання територіальними громадами від міжнародного благодійного дитячого фонду ЮНІСЕФ 604 набори для дітей-переселенців.

    На забезпечення комфортних умов для проживання працівників поліції відділу організації несення служби в Дубенському районі управління патрульної поліції в Рівненській області (нагадаю, до нас релокували патрульних із Донецької та Луганської областей) передали: 44 ліжка з матрацами (надані ООН), 18 шт. зимових наборів (одіяло, подушка, постільна білизна), 18 пледів, 50 продуктових пакетів та засоби гігієни.

    Організовано роботу з отримання та передачі територіальним громадам району допомоги для ВПО: борошна, каші, консерв.

   Від аграріїв району Дубенська РДА отримала зерно, яке ми змогли переробити у 20 т. борошна. Частину - передано благодійній кухні при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ, яка готує різноманітну випічку для ВПО. Ще 10 т борошна передано місцевій пекарні для випікання хліба. Близько половини готової продукції ми відправили на звільнену Чернігівщину, в постраждалі від окупації регіони. На сьогодні можемо розраховувати на 9 тис. булок хліба, які за необхідності випече пекарня.


      В Радивилові створено перше на Рівненщині модульне містечко для ВПО. На спеціально виділеній території розташовано 12 будиночків для 40 внутрішньо переміщених осіб. На це з бюджету області виділено 11,3 млн грн. Радивилівська громада забезпечила підключення будинків до мереж електроенергії, водопостачання та каналізації, а також благоустрій прилеглої території. До речі, будиночки виготовило релоковане на Рівненщину підприємство.

     23 лютого 2023 року люди вже отримали ключі від своїх помешкань.

   Ще один соціальний проєкт, який у 2022-му втілили на Дубенщині, відкриття шелтеру святої княгині Ольги. Це будинок для жінок, що зазнали насильства. Проєкт реалізовано Управлінням соціального служіння та благодійності ПЦУ «Елеос-Україна» спільно з партнерами та меценатами. За сприяння Дубенської РВА, Варковицькою сільською радою виділено 711 тис. грн. на ремонт даху приміщення, де розміщено шелтер.

     До речі, відкриття даного соціального закладу освятив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Наразі шелтер використовується як прихисток для вимушених переселенців. Люди тут в безпеці.

    У вересні 2022-го було підписано меморандум про співпрацю влади та громадських організацій з облаштування Шелтеру на базі дитячого санаторію Хрінники на Демидівщині. Проєкт передбачає облаштування 200 місць компактного проживання для маломобільних внутрішньо переміщених осіб.

     Загальна вартість проєкту становить 248 тис. дол. За ці кошти буде проведено ремонт котельні та теплової мережі спального корпусу закладу, оновлена система водопостачання, проведення косметичного ремонту та облаштування житлових кімнат, а також забезпечення мешканців необхідними побутовими речами та технікою.

    Знаєте, за вже звичною всім нам абревіатурою «ВПО» ховається дещо значно більше ніж цифри чи навіть справи.

    Це – ЛЮДИ. У кожного із них своє життєва історія, яка змусила покинути рідний дім. У своїй роботі, з колективом Дубенської РВА, пріоритетом ми поставили ЛЮДЯНІСТЬ. Усі фото, які ви бачите на екрані, саме про це.


Про роботу з питань захисту прав дітей

    На обліках служб у справах дітей територіальних громад перебуває 267 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 243 дитини влаштовано до сімейних форм виховання, а 24 дитини перебувають в закладах та потребують сімейного та родинного оточення. 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, було взято на місцевий облік дітей, які можуть бути усиновлені.

    Відповідні анкети дітей та повні пакети документів передані в службу у справах дітей Рівненської облдержадміністрації для постановки їх на облік дітей, які можуть бути усиновлені на регіональному рівні. 1 дитина була усиновлена громадянами України, ще 1 дитина – іноземцями.

    В районі проживають 10 прийомних сімей, в яких виховується 21 особа. Впродовж року сформовано 5 звітів про стан утримання, навчання та виховання дітей у прийомних сім'ях. На території району проживає 71 усиновлена дитина. Службою у справах дітей проведено 11 перевірок. На обліку дітей, які можуть бути усиновлені, перебуває 47 дітей. З початку дії на території України воєнного стану, службою у справах дітей Дубенської адміністрації надано погодження на евакуаційний виїзд за кордон 3 прийомним сім’ям з 9 дітьми-сиротами, дітьми позбавленими батьківського піклування.

     У 2022 році для придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа було виділено субвенцію із державного бюджету територіальним громадам Дубенського району в сумі – 384 7131 грн.

    Придбано житло для 9 осіб: 3 – у Вербській, 2 – в Тараканівській, по 1 у Повчанській, Бокіймівській, Острожецькій, Ярославицькій територіальних громадах.

     Діти – наше майбутнє. Забезпечити доступ до якісних освітніх послуг в безпечних умовах – ще один виклик 2022-го. Мережу освітніх закладів ви бачите на слайді. Зверну Вашу увагу на те, що школярів та вихованців у дитячих садочках додалось:

- дошкільною освітою охоплено 3949 дітей, з них 75 дітей ВПО.

- в закладах загальної середньої освіти навчається 20302 учні, з них – 376 дітей ВПО.

     Наявність укриттів в закладах освіти – обов’язкова умова для проведення очного навчання.

• Із 64 ЗДО наявні укриття у 52, що становить 81%.

• Із 96 ЗЗСО наявні укриття у 94, що становить 98%.

   У 2022-му Семидубській громаді впроваджується проєкт «Вихователь безпеки». З цією метою підписаний меморандум про співпрацю та партнерство між громадою та поліцією, рятувальниками Рівненщини, Департаментом освіти і науки Рівненської ОДА з питань безпеки в освітньому середовищі.   В районі відкрито 4 класи безпеки: 2 в Дубенській міській громаді, по одному в Острожецькій та Привільненській громадах. В планах на 2023 рік відкрити класи безпеки у кожній громаді Дубенського району.


     Для забезпечення потреб дітей з особливими освітніми потребами у Дубенському районі функціонує 5 інклюзивно-ресурсних центрів, відкрито 226 інклюзивних класів в закладах загальної середньої освіти, в яких навчається 291 дитина.

      Для підвезення школярів до місць навчання в районі наявні 58 шкільних автобусів. На умовах співфінансування придбано по одному шкільному автобусу для Тараканівської, Радивилівської та Млинівської громад. Для забезпечення 100% підвозу є потреба у закупівлі 20 шкільних автобусів. Потребують підвозу 4820 учнів, підвозяться – 4385, що становить 91% від загальної кількості.

       Школи Дубенського району отримали 73 кейси «Школа в коробці» від Фонду ЮНІСЕФ. Кожен такий бокс розрахований на 40 учнів. Набір містить велику кількість різних шкільних та канцелярських предметів, серед яких: маркери, пензлі, крейда, ручки, олівці, циркулі, лінійки, зошити. 10 опорних шкіл району отримали по 3 тисячі доларів від ЮНІСЕФ на ремонт, підготовку до опалювального сезону й засоби навчання.

      Упродовж грудня 2022 року в районі проведено ІІ етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Участь в олімпіадах взяли понад 716 школярів із 17 територіальних громад Дубенського району, з них 342 дитини стали переможцями. Дякую громадам, освітянам та усім причетним до організації та проведення олімпіад.

    На наступному слайді ви бачите узагальнену кількість випускників 9 та 11 класів Дубенщини. Більшість наших дітей продовжує навчатись, здобуваючи професії у закладах професійно-технічної, передвищої фахової та вищої освіти. Саме в їхніх руках – майбутнє України. Впевнений, воно успішне.

      До речі, на фото троє школярів з міста Дубно, які отримали максимальний бал (600!) на мультипредметному тестуванні! Їх імена - Давидчук Роман (Дубенський ліцей № 6), Герус Тетяна та Маляренко Катерина (Дубенський ліцей № 8). Щиро пишаюся, що у нас такі розумні молоді люди.

   В районі функціонує 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (Дубенська, Радивилівська, Млинівська, Демидівська, Вербська). Загалом є 60 груп, в яких займається 728 дітей.

   Заняття проводять із таких видів спорту як з армспорт, вільна боротьба, бокс, гирьовий спорт, футбол, важка атлетика, волейбол, лижі, веслування на байдарках та каноє, козацький двобій.

     У 2022 році тренери та вихованці спортивних шкіл району неодноразово ставали переможцями та призерами міжнародних, національних та обласних змагань.

    Пишаємось здобутками наших земляків на міжнародних чемпіонатах. Вони – мотивація для школярів – вихованців спортивних шкіл району.

    А ще, у 2022-му, ми докладали максимум зусиль аби наші діти, попри війну, все ж посміхались, раділи життю та зростали щасливими. Для них ініціювали екскурсії, поїздки за кордон, вручали мотивуючі відзнаки кращим, проводили численні патріотичні та культурно-мистецькі заходи. Дякую усім, хто допомагав нам у втіленні маленьких дитячих мрій.


    Культурне життя району у 2022-му було спрямоване на підтримку Збройних Сил України.

   Численні ярмарки, різноманітні акції та фестивалі, концерти, колядки та щедрівки, сольні пісенні, музичні й танцювальні виступи і, навіть, театральні постановки – усі заходи носили благодійний характер, а виручені кошти спрямовували на придбання необхідного для наших Захисників.

    Зібрали, мабуть, не один мільйон. На жаль, підрахувати це неможливо. Та все ж найбільша цінність цих заходів – це наша єдність. Дякую усім, хто своєю творчістю та невтомною працею наближає перемогу.

   Далі про охорону здоров’я.

   Основний акцент нашої роботи у 2022 році був спрямований на придбання генераторів, забезпечення достатнього запасу пального, лікарських засобів, забезпечення закладів охорони здоров'я резервуарами для зберігання чистої та технічної води, незалежних джерел водозабору, встановлення в чотирьох лікарнях району кисневих станцій для лікування хворих з коронавірусною інфекцією.

   За сприяння Дубенської РВА, у співпраці із Департаментом цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОВА, було погашено заборгованість із виплати заробітної плати: КНП «Дубенський центр ПМСД» - 4,4 млн. грн., КНП «Центр ПМСД» Боремельської сільської ради – 153 тис. грн., КНП «Млинівська центральна районна лікарня» Млинівської селищної ради – 2,1 млн.

  За кошти державного бюджету придбано автомобілі швидкої допомоги Citroen Jumper типу «В» для Смизької і Вербської станцій швидкої допомоги, які відповідають усім вимогам та оснащені необхідною апаратурою.

   За підтримки міжнародних партнерів нам вдалось:

- підсилити роботу Вербської амбулаторії загальної практики сімейної медицини УЗД-апаратом, придбаним італійською благодійною організацією «Fondazione Monasterio» та доставленим волонтерами «Malve di Ucraina»;

- передати 1136 ящиків з медпрепаратами, які отримали від Литовських партнерів, закладам охорони здоров’я, територіальним громадам для місць компактного проживання ВПО, соціальним закладам.

    Війна показала, хто наші друзі. Ми вдячні світовій спільності за системну, постійну й багатовекторну підтримку України. Таку підтримку від країн світу відчула й Дубенщина. Ми отримали тонни гуманітарної допомоги: від продуктів харчування довготривалого зберігання, засобів гігієни – до ліків, генераторів, різноманітних інструментів, автомобілів, в тому числі й спецтранспорту. Важко перерахувати все, що надійшло в район. Отриману допомогу оперативно сортували, спільно із територіальними громадами, волонтерами, військовими передавали у постраждалі регіони Півночі, Півдня та Сходу України, у військові госпіталі, де проходять лікування та реабілітацію наші захисники, військовим на передову.



      Крім того, за посередництва Дубенської РВА волонтери ввезли в Україну 95 автомобілів, в тому числі 1 – пожежний, 2 автобуси, 1 автомобіль швидкої. Усі вони служать ЗСУ.

    Налагоджувались й партнерські відносини Дубенської військової адміністрації, громад району із гмінами в Республіці Польща.

    У вересні 2022 року делегація Дубенської РВА здійснила офіційний візит до партнерського Седлецького повіту у Польщі. Було проведено низку офіційних зустрічей та обговорено подальшу співпрацю між регіонами. Також налагоджено комунікацію адміністрації з керівництвом району Обергавель (Німеччина).

    За сприяння Дубенської адміністрації Острожецька та Боремельська громади налагодили співпрацю із ґмінами Республіки Польща. Продовжуємо підтримувати громади Дубенщини в напрямку міжнародного співробітництва та партнерства із гмінами Польщі.

    Розповідаючи про роботу будь якої державної установи не можна оминути таких понять, як «документи», «наради» тощо. На слайді Ви бачите частинку наших щоденних справ. «Сухі» цифри.

   Комунікація, особливо в умовах воєнного часу, вкрай важлива. Через соціальні мережі Фейсбук і Телеграм, офіційний сайт Дубенської РВА, а також у співпраці із засобами масової інформації регіону ми тримали постійний контакт із громадськістю району. Із перших днів війни, 24/7 висвітлювали оперативні дані щодо суспільно-політичної ситуації в країні, обмеження комендантського часу, щодо особливості запровадження режиму воєнного стану, відновлення автобусних сполучень, наявність пального на заправних станціях та іншу корисну інформацію.

   Поряд із цим систематично висвітлюємо роботу Дубенської РДА.

   Наші контакти – на слайді.

      А звіт завершую позитивом: у 2022-му на Дубенщині народилось 1 143 маленьких українців. Вірю, їхнє майбутнє – під мирним небом України!



Начальник Дубенської районної

військової адміністрації                                                                                                 Всеволод ПЕКАРСЬКИЙ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux