Відділ соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" в  районі діє Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, що дозволило обліковувати та підтримувати в актуальному стані інформацію про ветеранів війни, ветеранів праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ, реабілітованих, інвалідів, дітей війни, багатодітних сімей та інших категорій громадян.

Функції та напрямки діяльності:

1. Надання пільг населенню району.

В Україні надання пільг регулюється близько 50 законодавчими та нормативно-правовими актами. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.03 № 117 “Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги” створено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП). Головна мета ЄДАРП – налагодити чіткий облік даних про пільгові категорії населення за соціальною ознакою, а також запровадити систему адресних розрахунків з організаціями та підприємствами - надавачами пільгових послуг за фактично надані послуги по кожному пільговику. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.02 № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” на управління праці та соціального захисту населення покладено функції ведення персоніфікованого обліку окремих категорій громадян – отримувачів пільг за соціальною ознакою та функції головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, спрямованих на надання пільг окремим категоріям громадян.

2. Соціальний захист інвалідів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321 Урядом схвалено новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих  категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до якого в цьому році інвалідам видаватимуться направлення на забезпечення засобами реабілітації, що виготовляються в умовах серійного виробництва.

Цей Порядок визначає:- механізм безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР);- безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонту.

3. Соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

На виконання програм та ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» управлінням праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації здійснюється фінансування виплат постраждалим громадянам та організація оздоровлення. Організація оздоровлення постраждалих громадян здійснюється відповідно до Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2000 року № 800. З метою належної організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в районі діє відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 06.05.2011 року № 366 "Про організацію оздоровлення громадян району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux