Дубенська районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території.
Пріоритетними у роботі залишилися безпека жителів району та підтримка Збройних Сил України.
У перші дні нового року було прийнято «Програму підтримки територіальної оборони та зміцнення обороноздатності Дубенського району на 2023 рік». Вона стала продовженням Програми розбудови тероборони у 2022 році.
Слід зауважити, що власних надходжень до районного бюджету в 2023 році надійшло 393 тис. 947, 25 грн.
При цьому, загальний обсяг видатків по Програмі розбудови тероборони у 2023-му склав 1 млн 363 тис. 154, 50 грн. Сюди ввійшли кошти з районного бюджету у сумі 118 тис. 473,80 грн. (а це фактично половина наших фінансових ресурсів) та субвенції, надані тергромадами Дубенського району у сумі 1 млн 244 тис 641 грн. Дякую керівництву та депутатському корпусу громад за розуміння та співпрацю.
ЩО ВДАЛОСЯ ЗРОБИТИ.
Для мобільних вогневих груп 104-ї окремої бригади ТРО закупили:
- зенітно-пошукові прожектори (Vela LED 2560B1Militari)
- джерела живлення ECOFlow (DeltaMAX2000)
- супутниковий модем Starlink Internet Satellite
- тепловізійний приціл до великокаліберних кулеметів AGMRattler TS19-2
- тепловізійний приціл до ПЗРК GUIDE TK Pro 35м
Для військових частин придбали: мобільні зарядні станції Kseon 2500, саперні лопати, буржуйки, бензопили, балістичні шоломи та 4 авто. Ще 2 дві вантажних автомобілі за сприяння райдержадміністрації та Рівненської ОВА, передали нашим воїнам-інженерам. Вони допомагають виконувати бойові завдання на важливих напрямках фронту. Автомобілі придбано за кошти оборонного бюджету Рівненщини, до формування котрого долучилися і наші тергромади.
Для забезпечення особового складу військових частин Дубенського гарнізону було передано розкладачки, постіль, флісові ковдри, засоби гігієни та набори посуду. У співпраці із Благодійним фондом «Віра у себе» (м. Тернопіль) та Дубенським історико-культурним заповідником передали військовим дороговартісні антибіотики, антивірусні препарати, мазі для загоєння ран, системи для забору та переливання крові, знеболюючі препарати та інші медикаменти сукупною вартістю понад 1 мільйон гривень.
Бійцям ДФТГ Nº2 «Волинь» м. Дубно, які виконують бойове завдання щодо забезпечення безпеки важливого стратегічного об’єкту, нами передано: прожектори, мобільну зарядну станцію 84 Mini, 2 модульних будинки та будівельні матеріали для облаштування позицій. Забезпечили комплексним харчуванням, передали дизельне паливо.
На випадок надзвичайних ситуацій прийнято розпорядження «Про програму створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у 2024-2026 роках». Матеріальний резерв на випадок ліквідації наслідків повітряних атак сформовано й у територіальних громадах району.
Спільно з військовими, керівництвом тергромад та силових структур працювали над укріпленням важливих стратегічних обʼєктів енергетичної сфери.
Але про це - після перемоги.
ДАЛІ ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ
Спільно з силовими структурами працювали у напрямку забезпечення стабільної безпекової ситуації в районі. Дубенщина - перший район на Рівненщині, де в кожній територіальній громаді є свій поліцейський офіцер. Другий етап проєкту «Поліцейський офіцер громади» стартував саме в нашому районі. Поліцейські офіцери громад на практиці довели свою дієвість і саме вони покликані вибудовувати ефективний безпековий простір на місцях.
Мешканці району вдосконалюють навички самооборони під час занять з підготовки до національного спротиву. До навчань, які проводили представники районної тероборони та місцевих ДФТГ, долучились працівники держустанов, представники територіальних громад, приватні підприємці, студенти. Учасники відпрацювали навички щодо порядку поводження зі зброєю та її застосування, дій на полі бою (пересування та орієнтування на місцевості), надання домедичної допомоги та поводження з вибуховими пристроями. Навчений - озброєний!
РЕМОНТ ТА АКТУАЛЬНИЙ СТАН УКРИТТІВ.
З початком повномасштабного вторгнення аби забезпечити безпеку жителів району, спільно з рятувальниками, фахівцями райдержадміністрації проведено аналіз стану готовності захисних споруд району.
Станом на 01.01.2024 фонд споруд цивільного захисту Дубенського району налічує 515 захисних споруд.
- 365 протирадіаційних укриттів
- 1 сховище
- 149 найпростіших укриттів
- 2 модульні укриття
Станом на 1.01.2024 р. 409 з них є придатними для використання (79,4%). У минулому році фонд захисних споруд збільшився: додалось 2 найпростіші укриття в Дубенській ТГ та 1 найпростіше укриття в Млинівській. Протягом року приведено до стану «готовності» 42 укриття.
Нагадаю, що усі захисні споруди перебувають на обліку міських, селищних та сільських територіальних громад. Робота по приведенню укриттів до належного стану триває.
ЛІКВІДАЦІЯ НАСЛІДКІВ РАКЕТНИХ АТАК
У 2023-му на території району зафіксовано 2 «прильоти». Обійшлось без постраждалих, наслідки ліквідовано. Дякую керівництву громад та соціально-відповідальному бізнесу.
Для злагодженості та оперативності дій у випадку виникнення надзвичайних ситуації, спільно з рятувальниками та працівниками поліції, на території району проводимо командно-штабні навчання. У 2023-му провели 3 таких навчання, де відпрацьовували дії на випадок ліквідації наслідків ракетних атак. Спільно з екстреними та спеціалізованими службами відпрацьовували план реагування на випадок надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС з викидом радіоактивних речовин. Важливо бути готовими до будь-якої ситуації та діяти, як єдиний механізм.
ПІДТРИМКА ДЕОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ. ХЕРСОНЩИНА
Всього на Херсонщину для відбудови та благоустрою було задіяно 150 жителів Дубенщини. Серед них очільники та працівники міських, сільських, селищних рад, прихожани релігійної громади Євангельських християн баптистів та церкви «Віфанія».
У місті Херсон 25 добровольців з нашого району допомагали ліквідовувати наслідки підриву Каховської ГЕС: очищали від намулу та сміття вулиці, допомагали відновити будівлі. Наші архітектори працювали над фіксацією фактів пошкоджень та руйнувань у місті. Ними було обстежено 40 домогосподарств, надана допомога у систематизації документів, актів-обстежень, чек-листів.
В рамках Президентської ініціативи «Пліч-о-пліч» Рівненщина взяла шефство над Кочубеївською тергромадою. Дубенською РВА було забезпечено відправку будівельних бригад на відновлення домівок місцевих жителів. Спільними зусиллями вдалось відновити 73 будинки, а це означає що понад сім десятків родин змогли повернутись додому.
У складі однієї із бригад теж працював на півдні. На власні очі побачив наслідки «руського міра» та біду з якою зіткнулися жителі деокупованих сіл. За підтримки волонтерів вдалося передати до Кочубеївки квадрокоптер невійськового призначення, бензопили та бензинову мотопомпу.
Над відновленням лінії електропередач в регіоні із січня по вересень 2023 року працювали наші енергетики. Всього було задіяно 20 осіб із Дубенської та Млинівської дільниць, працювали вахтовим методом. Завдяки цим мужнім людям в херсонських домівках відновлено електропостачання.
ГОТОВНІСТЬ ДО БЛЕКАУТІВ
Зима 2022-2023 року показала наскільки важливо вибудовувати власну енергостійкість. За підтримки облдержадміністрації та партнерства із Всесвітньою організацією охорони здоровʼя, в рамках гуманітарної допомоги на Дубенщину надійшло 19 генераторів потужністю від 23кВт до 1000 кВт. Їх ми передали обʼєктам критичної інфраструктури, закладам охорони здоровʼя, підприємствам житлово-комунального господарства, в бюджетні установи та організації.
Станом на 01.10.2023 року на Дубенщині було розгорнуто роботу 75 «Пунктів незламності». Усі вони забезпечені теплом, безперебійним живленням, доступом до мережі Інтернет. Їхні адреси ви знайдете на нашому сайті.
Для забезпечення резервного зв'язку, у випадку блекауту, передано 7 станцій Starlink для забезпечення сталої роботи «Пунктів незламності» територіальних громад району.
Спільними зусиллями міжнародних партнерів України, уряду та місцевої влади, усі заклади охорони здоровʼя Дубенського району забезпечені автоматичними генераторами потужності, що відповідає потребам кожного закладу та відповідним запасом пального. Відтак, надати необхідну медичну допомогу зможуть за будь-яких обставин.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
У 2023 році заклади первинної ланки медицини (9 центрів ПМСД) за надання медичних послуг отримали від НСЗУ 100 млн 903 тис 836,00 гривень. За цей же період заклади вторинної ланки отримали від НСЗУ 287 млн 803 тис 392 гривень.
У 2023 році відбулися суттєві технічні оновлення у закладах вторинної ланки:
- введено в експлуатацію пересувні рентгенівські діагностичні апарати Mobile x-ray Optima XR 240 у Дубенській, Радивилівській лікарнях та MobiEye700 у Демидівській лікарні. Дане обладнання придбане за кошти спеціального фонду державного бюджету України.
- в КНП «Дубенська міська лікарня», яку визначено кластерною (основною), де надаватимуть спеціалізовану медичну допомогу в районі, відкрито ангіографічне відділення, обладнання для якого (а це понад 8 млн. грн.) придбано за бюджетні кошти. У 2023 році у агіографічному відділені проведено 44 обстеження.
Важливо, аби жителі навіть найвіддаленіших сіл мали можливість отримати якісну та оперативну медичну допомогу. Для цього:
- за сприяння Дубенської РВА Дубенська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги отримала 7 автомобілів. Автівки повнопривідні, повністю укомплектовані всім необхідним для надання екстреної медичної допомоги, мають сучасне обладнання.
- у співпраці з благодійною організацією МБФ «Дар Життя» на початку літа в громадах району працювала «Медична клініка на колесах». Тут безкоштовно надавали педіатричні та стоматологічні послуги. Команда працювала у Варковицькій, Мирогощанській, Крупецькій, Підлозцівській, Козинській та Демидівській тергромадах. За півтора місяці роботи її послугами скористались 640 людей.
- в рамках співпраці з Рівненським обласним перинатальним центром у грудні на території нашого району розпочала роботу мобільна гінекологічна бригада. Усі обстеження та консультації безкоштовні. У грудні фахівці працювали у Дубенській, Варковицькій, Вербській, Повчанській, Привільненській, Семидубській, Тараканівській тергромадах. Свою роботу продовжили й у січні-лютому. Лише за перший місяць роботи фахівці обстежили 438 жінок.
СТІЙКІСТЬ ЕКОНОМІКИ - НЕВІДʼЄМНА СКЛАДОВА ПЕРЕМОГИ
Дубенщина - тиловий регіон. Нарощення виробництва, створення додаткових робочих місць та своєчасна сплата податків - наш вклад в підтримку Сил оборони.
Розпочну з інфраструктури. Попри війну, було знайдено ресурс для поточного ремонту на найбільш аварійних ділянках доріг. В рамках експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та штучних споруд підрядником ТОВ «Хімія Парк» проведено ремонтні роботи на дорожніх покриттях 31 автошляху району на суму 55 млн 081 тис. грн. Завдяки цьому, приміром у Боремельській громаді забезпечено безпечний проїзд шкільного автобуса, який підвозить діток до навчально закладу.
ПРОМИСЛОВІСТЬ. У 2023-му на Дубенщині відкрито 32 обʼєкти роздрібної торгівлі на загальну площу 3,6 тис м² (в т.ч. 1 АЗС) та 13 закладів ресторанного господарства на 299 посадочних міць.
Із 33 промислових підприємств району 22 наростили обсяги реалізації продукції. В період викликів воєнного часу - потужний результат.
Промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції в діючих цінах на суму 7 млрд. 284,2 млн. грн., що більше минулого року на 13,6% або на 870,6 млн. грн.
Найбільшу питому вагу в загальнорайонному обсязі реалізованої продукції займають ТОВ «Дубномолоко» - 36,8 %, ТОВ «Радивилівмолоко» - 22,7 %, ТОВ «Юрмія» - 11,5 % та ТОВ «Єврошпон-Смига» - 10,8 %.
У 2023 році на території Дубенського району запрацювало переробне підприємство ТОВ «Великом», яке орієнтоване на експорт. Запущена лінія з переробки олії з потужністю 120 т на добу. А це - нові робочі місця та сплата податків.
ПОПРИ ВІЙНУ ДЕРЖАВА ПРОДОВЖУЄ ЗНАХОДИТИ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ.
У 2023-му році в рамках Програми держпідтримки, погоджено 74 заявки на фінансування мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу на загальну суму 17,5 млн. грн. 3 них 17 млн. грн. — мікрогранти на створення/розвиток власного бізнесу, а 0,5 млн. грн. - грант для ветеранів та членів їхніх сімей. Проєкти будуть реалізовуватись у сферах ресторанного бізнесу, роздрібної торгівлі, переробки сільськогосподарської продукції, будівництва, медичної практики, постачання готових страв, виробництва кондитерських та хлібобулочних виробів тощо. Усе це - про додаткові робочі місця та сплату податків до місцевих бюджетів.
Фахівці райдержадміністрації активно допомагають жителям району у підготовці заявок та написанні бізнес-проєктів. У 2023-му за нашої підтримки 6 підприємців району отримали «зелене світло» та грантові кошти для втілення своєї мрії. Один із них – це грант для ветеранів та членів їх сімей у сумі 500 тис.грн.
Додам, що у 2022 році програмою держпідтримки скористались 25 жителів району. Тож ми працюємо в правильному напрямку. Впевнений, у 2024-му таких історій успіху буде ще більше.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО МАЄ ВИЗНАЧАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ У ДОСЯГНЕННІ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ.
В агропромисловому комплексі району працює 238 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, в тому числі 178 фермерських господарств, 9 з яких створені в 2023 році.
В районі найбільш розвинена галузь рослинництва. Посівна площа під сільськогосподарськими культурами в 2023 році склала 132,9 тис. га (41,6 % в обласному обʼємі посівів). Із загальної кількості посівів, зернові культури займали 46,2 тис. га, з яких 25,6 тис. га – це продовольчі зернові культури. Валовий збір зерна в 2023 році за попередніми даними склав 308,9 тис. тонн при середній врожайності 66,8 ц/га.
Основний акцент в рослинництві 2023 року був зроблений на технічні культури, які в структурі посівних площ зайняли 85,5 тис. га (64 %): соя, соняшник, цукровий буряк, озимий ріпак. В 2023 році сільгосппідприємствами району зібрано та реалізовано 31,0 тис. тонн ріпаку, 78,2 тис. тонн сої (+16,9 тис. тонн до минулого року), 42,5 тис. тонн соняшнику (+ 2,0 тис. т до минулого року).
Наш район забезпечує майже 95% виробництва цукрового буряка в обласному обʼємі. З площі 17,8 тис. га зібрано 947,4 тис. тонн цукросировини при врожайності 530 ц/га.
В складних умовах сьогодення в агроформуваннях району проведена сівба озимих культур під урожай 2024 року: озимий ріпак посіяний на площі 8,5 тис. га, озимі зернові на площі 22,0 тис. га.
Аграрний сектор не лише забезпечує виробництво продукції, а й є важливим джерелом фінансової підтримки сільських жителів. За 12 місяців 2023 року агроформування району нарахували та виплатили жителям району 828,4 млн. грн. орендної плати за користування земельними частками (паями). Зріс розмір орендної плати до 6,2 тис. грн. за 1 га. Із нарахованої суми орендної плати до бюджетів різних рівнів сплачено 148,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з яких 95,2 млн. грн. надійшло в бюджети місцевих громад.
ЕКОНОМІЧНИЙ БЛОК ЗАВЕРШУЮ РОБОТОЮ ЦНАПів
Вони принесли громадам Дубенщини 6 млн. 267 тис. 725 грн. доходів.
Станом на 1 січня 2024 в районі відкрито 13 ЦНАПів, якими сукупно надано 104,8 тис. послуг. У 9 ЦНАПах району вже доступний адмінсервіс «Ветеран». В минулому році у форматі «єдиного вікна» тут було надано 532 послуги для ветеранів та членів їх родин. А в ЦНАПах Дубенської, Радивилівської, Демидівської та Привільненської територіальних громад надаються паспортні послуги з оформлення ID-карток та паспортів громадянина України для виїзду за кордон.
БЕЗПЕКА ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ.
Спільно з громадами району працюємо над формуванням максимально безпечних умов в освітніх закладах. Відтак:
- із 60 закладів дошкільної освіти наявні укриття у 53 (88%). 41 укриття підключено до швидкісного інтернету.
- із 96 закладів загальної середньої освіти наявні укриття у 95 (99%). 90 укриттів підключені до мережі Інтернет.
- у 40 закладах освіти наявні камери відеоспостереження, 38-м обладнані «тривожними кнопками».
- відкрито 14 «класів безпеки». Всього на території району їх функціонує 23. Впевнений, заняття тут є цікавими дітям усіх вікових категорій, а здобуті знання допоможуть зорієнтуватись у будь-якій екстреній ситуації. Крім того, спільно з рятувальниками проведено два змагання між командами дитячо-юнацьких пожежних дружин «ЮНИЙ РЯТУВАЛЬНИК 2023».
- 27 педагогів-тренерів із 15 шкіл 9 територіальних громад району пройшли навчання в рамках проєкту «Про Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей»
- на прохання військових ініціював акцію із виготовлення окопних свічок. Акція «Світло від освіти» обʼєднала 88 шкіл та ще 10 дошкільних закладів. Як результат нам вдалось зібрати 12 тис. окопних свічок, які передали військовослужбовцям ОК «Захід» та 130-му розвідбату.
Для підвезення школярів у 2023 році вдалось закупити 7 шкільних автобусів, по одному для Боремельської, Вербської, Крупецької, Мирогощанської, Млинівської, Семидубської та Смизької територіальних громад.
В ПРІОРИТЕТІ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ РАЙОНУ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПІДТРИМКА ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ.
Попри складний рік та виклики воєнного часу, 716 учнів навчальних закладів з 17 територіальних громад Дубенщини взяли участь у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Це на сотню учасників більше, ніж минулого року. У 18 навчальних предметах переможцями стали 64 школярі, ще 285 учнів, посівши друге та третє місця, вибороли статус призера районної олімпіади. Нагородили переможців почесними грамотами та цінними подарунками.
Другий рік поспіль вітаємо випускників, які склали національний мультипредметний тест на найвищий бал - 200. У 2023 році десятьом школярам із Боремельської, Дубенської, Демидівської, Млинівської громад вручили подяки, корисні ґаджети та футболки із благодійної колекції одягу від «UNITED24» - офіційної фандрейзингової платформи, створеної за ініціативи Президента України.
У 2023-му велику увагу приділили покращенню ментального здоровʼя дітей, що постраждали внаслідок російської військової агресії в Україні. У співпраці з Олегом Слєпцовим - Президентом Української академії архітектури, Геннадієм Аграновичем - керівником представництва Української Академії архітектури в Ізраїлі, було організовано 4 поїздки до кемпу «СОС Дитячі Містечка» на Закарпатті. На безкоштовне оздоровлення поїхало 52 дитини з Дубенської, Вербської, Мирогощанської, Млинівської, Боремельської, Радивилівської, Повчанської, Козинської, Тараканівської, Крупецької територіальних громад.
ОЗДОРОВИТИ ДІТЕЙ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ ДОПОМАГАЛИ І НАШІ МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ.
В червні 45 діток військовослужбовців, в тому числі дітей, чиї батьки віддали життя у боротьбі за нашу незалежність, прийняли на відпочинок та оздоровлення наші партнери із Старогардського повіту. До слова, Угоду про партнерство із цим повітом підписав лише 15 лютого 2023 року, перебуваючи із робочим візитом у Старогарді. Дієве партнерство.
У співпраці із давніми друзями із Седлецького повіту організовано участь радивилівських школярів із колективу «РадоДрайв» у міжнародних театральних майстернях. А на мистецький фестиваль восени вже поїхав народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Козацька рада» із Млинівської тергромади.
Діти, батьки яких є військовослужбовцями, та діти, чиї батьки загинули внаслідок війни або вважаються зниклими безвісти, у 2023-му відпочивали і в Латвії (25 дітей) та Німеччині (5 дітей).
Маємо потужну гуманітарну підтримку від волонтерів з Італії. Так, завдяки партнерству Дубенської райдержадміністрації з благодійним фондом «Malve di Ucraina» було отримано та передано:
- у заклади охорони здоровʼя Дубенщини 23 апарати штучної вентиляції легень, апарат УЗД, візки та ходунки для пересування важкохворих.
- у медзаклади Рівненщини та Київщини передано 38 апаратів штучної вентиляції легень, 5 автомобілів швидкої допомоги та понад 100 тонн гуманітарного вантажу.
- військовим частинам передано медикаменти, воду, продукти харчування
- довготривалого зберігання.
Дубенська райдержадміністрація отримала 2 автобуси від наших друзів із Старогардського повіту Республіки Польща. Вони в доброму робочому стані, відповідають всім технічним нормам. Вже працюють на ЗСУ.
СОЦІАЛЬНИЙ БЛОК
Станом на 1 січня 2024 року на обліку в управлінні перебуває 9997 отримувачів всіх видів державних соціальних допомог, що фінансуються з державного бюджету та 1608 отримувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
На виконання державних програм соціального захисту населення управлінням проведено виплату з державного бюджету в загальній сумі 293 млн. 327,2 тис. грн.
Управлінню праці Дубенської РВА передані функції з нарахування та підготовки документів на виплату всіх видів соціальних допомог, компенсацій та інших грошових виплат. Для забезпечення проведення виплатних функцій ми створили 2 відділи, зробили поточний ремонт та облаштували додатково 3 кабінети.
На обліку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності перебуває - 3 064 особи з інвалідністю по яких забезпечується наповнення даними щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, реабілітаційними послугами, санаторно-курортним лікуванням та послугами у сфері комплексної реабілітації.
Для встановлення та продовження статусу багатодітної сім'ї звернулося 812 сімей. Видано 586 посвідчень дитини з багатодітної сімʼї, 218 посвідчень батьків з багатодітної сімʼї. До Рівненської ОВА направлено 11 клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».
Управлінням соцзахисту призначено грошову компенсацію відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» для 840 осіб.
На обліку в управлінні перебуває 3398 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом звітного періоду з державного бюджету на забезпечення виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи надійшло 2 млн. 901 тис. грн.
З метою ефективної реалізації державної ветеранської політики в управлінні соцзахисту утворили відділ у справах ветеранів. На сьогодні у відділі працює двоє людей, один із них - ветеран російсько-української війни. Впевнений, Роману вдасться зробити роботу відділу дієвою, зрозумілою та першочергово орієнтованою на потреби наших Героїв.
Станом на 01.01.2024 на обліку в управлінні для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 6 учасників бойових дій, 12 членів сімей загиблих Захисників України, 4 особи з інвалідністю внаслідок війни. Протягом року надано статус 262 громадянам, видано посвідчення та сформовано особові справи.
Маємо добрі новини і від нашої служби у справах дітей. Минулого року 2 діток із нашого району знайшли нові родини. Їх - усиновлено. 2023-й подарував зміни на краще і для 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Працівниками служби у справах дітей цих діток влаштовано у прийомні сімʼї та дитячі будинки сімейного типу.
Продовжуємо працювати з людьми, для яких Дубенщина стала прихистком від війни.
На сьогодні в районі зареєстровано 6950 внутрішньо переміщених осіб. Усіх забезпечено житлом, надається допомога по реєстрації тимчасового місця проживання, переведенню соціальних виплат. Управлінням соцзахисту ведеться реєстр оперативної інформації про тимчасове розміщення евакуйованих осіб (ВПО) та окремий Реєстр наявного житла для можливого розміщення ВПО.
Фахівцями управління соцзахисту проведено моніторингові візити у місця тимчасового проживання ВПО. 14 місць тимчасового проживання відповідають усім вимогам Кабміну. Вони включені до загального реєстру місць тимчасового проживання в Рівненській області.
При райдержадміністрації створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, яка покликана стати нашим комунікаційним майданчиком. На зустрічах обговорюємо проблемні питання та можливості для їх вирішення.
23 лютого в Радивилові офіційно відкрили перше на Рівненщині модульне містечко для ВПО. На спеціально виділеній території розташовано 12 будиночків для 40 внутрішньо переміщених осіб. На це з бюджету області виділено 11,3 млн грн. Радивилівська громада забезпечила підключення будинків до мереж електроенергії, водопостачання та каналізації, а також благоустрій прилеглої території. До речі, будиночки виготовило релоковане на Рівненщину підприємство. 12 родин мають власний дім, і це - прекрасно.
Для надання підтримки та гуманітарної допомоги ВПО також налагоджено співпрацю з благодійними організаціями. Приміром, Благодійний фонд «Карітас-Дубно» на постійній основі забезпечує місця компактного проживання ВПО продуктами харчування, продуктовими та гігієнічними наборами, свіжою випічкою.
КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ РАЙОНУ У 2023-МУ БУЛО СПРЯМОВАНЕ НА ПІДТРИМКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
До Дня захисників та захисниць України у жовтні 2023-го нами проведено другу церемонію нагородження відзнакою Дубенської районної державної адміністрації «Незламні». Її вручив для 7 військовослужбовців із Дубенщини, які зі зброєю в руках захищають Україну. Протягом року у райдержадміністрації, спільно із Дубенським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, проведено 11 церемоній вручення державних нагород рідним та близьким полеглих Героїв із Дубенщини.
Ярмарки та фестивалі, концерти, сольні пісенні, музичні й танцювальні виступи – усі заходи носили благодійний характер. Підрахувати зібрані кошти фактично неможливо, однак усі ці заходи демонструють єдність нашого народу. І це – найбільша наша цінність. Дякую усім, хто своєю творчістю та невтомною працею наближає перемогу.
У спортивному житті району теж було чимало благодійних заходів.
Зокрема, за підтримки Дубенської районної державної адміністрації та Дубенської районної федерації футболу протягом травня-червня 2023 року пройшов благодійний Кубок з футболу на підтримку ЗСУ, до участі в якому долучились команди Варковицької, Вербської, Козинської, Мирогощанської, Млинівської, Острожецької, Радивилівської, Тараканівської громад, національної патрульної поліції та військовослужбовці. Усі зібрані кошти були спрямовані на підтримку наших захисників.
РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН
Протягом 2023 року до районної державної адміністрації звернувся 371 громадянин, на «гарячу лінію» надійшло 84 звернення, ще 637 заяв надійшло з обласного контактного центру. Найбільше питань стосувалося соціального захисту населення, комунального господарства, транспорту і зв’язку.
Керівництвом адміністрації здійснено 151 прийом, прийнято 277 громадян (з врахуванням виїзних прийомів).
У Дубенській РВА затверджено структуру апарату та 18 структурних підрозділів райдержадміністрації. Чисельність працівників складає 156 штатних одиниць.
У 2023 році сектором організаційного забезпечення апарату райдержадміністрації забезпечено організацію проведення 49 нарад з керівниками структурних підрозділів при голові райдержадміністрації, 13 нарад з керівниками територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, 12 нарад за участю міських, селищних та сільських голів територіальних громад.
У 2023 році прийнято 207 розпоряджень начальника районної військової адміністрації, 10 доручень голови районної державної адміністрації та 27 наказів начальника районної військової адміністрації.
1385 публікації на інтернет ресурсах.
Більше інформації про діяльність Дубенської районної військової адміністрації можна знайти на офіційному сайті https://dubnorda.rv.gov.ua/.