Публічний звіт начальника Дубенської райдержадміністрації Всеволода Пекарського за 2024 рік

Дубенська районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території.

 

2024-й. Ще один рік боротьби і потужного протистояння України широкомасштабній збройній агресії росії.

Пріоритет незмінний: безпека жителів району та системна підтримка Збройних Сил України.

20 грудня 2023 року було прийнято «Програму підтримки територіальної оборони та зміцнення обороноздатності Дубенського району на 2024 рік». Вона стала продовженням Програм розбудови та підтримки тероборони, прийнятих у попередні роки.

Слід зауважити, що власних надходжень до районного бюджету в 2024 році надійшло 435 тис. 650, 56 грн.

При цьому, загальний обсяг видатків за Програмою розбудови тероборони у 2024-му склав 1 млн. 829 тис. 928, 48 грн, що на 466,8 тис.грн. більше, ніж у минулому році (у 2023 було: 1 млн 363 тис. 154, 50 грн). Сюди ввійшли кошти з районного бюджету у сумі 55 тис. 928,48 грн. та субвенції, надані тергромадами Дубенського району у сумі 1 млн 774 тис грн. Дякую керівництву та депутатському корпусу громад за розуміння та співпрацю.


ЩО ВДАЛОСЯ ЗРОБИТИ

Для наших земляків із 57-го окремого батальйону ТРО та 104-ї окремої бригади ТРО закупили:

- Джерело безперебійного живлення

- Ноутбуки ASUS з ліцензійною ОС

- Панель відображення (телевізор 50) Samsung

- Два квадрокоптера DJI Mavic ЗТ (один із тепловізором)

- Мобільна зарядна станція KSEON2500


Згідно із запитами командирів для військових частин придбали: жорсткий диск зовнішній, планшет LENOVO, гумові килимки «сота» К-37, плити пінополістирольні Століт-25 Оптима (EPS 30).

Дубенщина активно долучилась до облаштуваня оборонних рубежів на Сході країни. У минулому році дві команди наших людей працювали на Покровському напрямку, облаштовуючи ВОПи. Цю роботу продовжуємо й у 2025-му. Особисто знайомий з умовами, в яких там працюють і живуть наші люди. Для виконання поставлених завдань з посилення оборони нами було придбано: причіп V0-2513 «ЛЮБАРТ», господарські матеріали та обладнання – бензопили і витратні матеріали до них, пасатижі, молотки, акумуляторні батареї, мотобури, тепловентилятори, зарядні пристрої, подовжувачі на котушці, акумуляторні дриль-шуроповерти.

В листопаді 2024-го райдержадміністрація забезпечила виготовлення та відправку 30150 протипіхотних «їжаків» на Донецький напрямок. Майже 20 тисяч їжаків власними силами виготовили підприємства та комунальники району. Ще 99 тис.грн виділила Демидівська селищна рада. За них придбали метал на понад 12 тисяч виробів. Дякую усім підприємствам та громадам, які відгукнулись та зробили свій значний внесок в облаштування оборонних рубежів.

На випадок надзвичайних ситуацій прийнято розпорядження «Про програму створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у 2024-2026 роках». Матеріальний резерв на випадок ліквідації наслідків повітряних атак сформовано й у територіальних громадах району.

З метою забезпечення особового складу районних спеціалізованих служб цивільного захисту придбано: бронежилети 4 класу захисту (10 шт), протигази цивільні з маскою BLS 5150 (10 шт), портативні радіостанції Motorola DP 4801E UHF (12 шт). 

Враховуючи звернення т.в.о. начальника штабу району ТрО № 4 та з метою безпечної організації проведення засідань штабу у приміщенні Дубенської районної державної (військової) адміністрації було встановлено систему контролю доступу, яка складається з турнікета та загороджувальної конструкції (вартість 92200,00 грн.)

 

ЗАХИСНІ СПОРУДИ – ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ НАШИХ ЛЮДЕЙ 

Станом на 01.01.2025 фонд споруд цивільного захисту налічує 521 захисну споруду. Це +6 до минулого року. Так, на сьогодні маємо: 366 протирадіаційних укриттів, 1 сховище та 154 найпростіших укриттів.

Із 521 захисної споруди 418 є придатними для використання (це 80,2%).

Протягом 2024 року приведено до стану «готовності» 24 укриття.

Нагадаю, що усі захисні споруди перебувають на обліку міських, селищних та сільських територіальних громад. Робота по приведенню укриттів до належного стану триває.


ПРОДОВЖУ ПРО БЕЗПЕКУ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ

Системи оповіщення. Проводимо системну роботу з міськими, селищними та сільськими радами щодо встановлення автоматизованої системи централізованого оповіщення. Станом на 01.01.2025 облаштовано автоматизовані системи централізованого оповіщення на території м. Дубно (три точки), Мирогощанської, Демидівської та Боремельської громад.

Мешканці району вдосконалюють навички самооборони під час занять з підготовки до національного спротиву. До навчань, які проводили представники районної тероборони та місцевих ДФТГ, долучились працівники держустанов, представники територіальних громад, приватні підприємці, студенти. Учасники відпрацювали навички щодо порядку поводження зі зброєю та її застосування, дій на полі бою (пересування та орієнтування на місцевості), надання домедичної допомоги та поводження з вибуховими пристроями. Навчений - озброєний!

 

ЛІКВІДАЦІЯ НАСЛІДКІВ РАКЕТНИХ АТАК

У 2024-му на території району зафіксовано 2 «прильоти». Обійшлось без постраждалих, наслідки оперативно ліквідовано. Дякую рятувальникам та усім працівникам силових структур.

Для злагодженості та оперативності дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, спільно з рятувальниками та працівниками поліції, на території району проводимо командно-штабні навчання. У 2024-му провели 5 таких навчань, що вдвічі більше ніж у минулому році. Під час навчань відпрацьовували дії на випадок ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених військовою агресією рф проти України. Важливо бути готовими до будь-якої ситуації та оперативно реагувати у разі нових загроз.


ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ РЕГІОНАМ 

Харківщина. У 2024 там зафіксували майже 4 тисячі обстрілів (за даними Харківської ОВА). Суттєво постраждала енергетична інфраструктура.

Аби підтримати цей регіон на Рівненщині започаткували акцію «Подаруй світло Харкову». Дубенщина активно долучилась до збору допомоги. Спільно з територіальними громадами району було зібрано та передано Харківській обласній раді 47 генераторів (потужністю 2-15кВт) для забезпечення життєдіяльності громад Харківщини. Ще один генератор, потужністю 1,4 мВт, теж «поїхав» у Харків. Він зможе забезпечити світлом цілий мікрорайон міста чи інші важливі об'єкти критичної інфраструктури, які системно нищить ворог.


ГОТОВНІСТЬ ДО БЛЕКАУТІВ ТА ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА

Забезпечення енергетичної стійкості є одним із пріоритетів роботи влади на місцях. Станом на 01.10.2024 року на Дубенщині в стан готовності були приведені усі 74 «Пункти незламності», в тому числі 2 мобільні. Такі Пункти забезпечені теплом, безперебійним живленням, доступом до мережі Інтернет. Їхні адреси можна знайти на нашому сайті. На щастя, зима обійшлася без блекаутів та аномальних понижень температури повітря і вони залишились у режимі «очікування».

У райдержадміністрації працюємо над тим, аби про програми та грантові можливості знали жителі громад району. На інформаційних ресурсах адміністрації системно про це інформуємо. Також у вересні провели робочу зустріч із головами ОСББ та профільними заступниками Млинівської, Демидівської, Смизької та Вербської громад щодо співпраці АБ «УКРГАЗБАНК» з Фондом енергоефективності по програмах ЕНЕРГОДІМ та ГРІНДІМ.

4 жителі Дубенщини скористалися «нульовими» кредитами від держави на придбання сонячних станцій. Загальна сума кредиту понад 1,4 млн. грн., сукупна потужність електростанцій – 35,55 кВт. Урядовою програмою скористались жителі Радивилова, Острожця, Озлієва та Михайлівки. Отримані кошти люди можуть спрямувати на придбання сонячних панелей, акумуляторів, інверторів та іншого обладнання для генерації електроенергії у власному господарстві.

В цьому напрямку активно працюють і комунальні підприємства району. Так, приміром, КП «Дубнокомуненергія» Дубенської міської ради в рамках Проєкту енергетичної безпеки завдяки співпраці з USAID – Агенством США з міжнародного розвитку безкоштовно отримало та встановило 3 когенераційні установки сумарною потужністю 700 кВт електроенергії та 1200 кВт теплової енергії за годину та екскаватор-навантажувач GoodyearJCB, а КП «Комунальник» Радивилівської міської ради - ексаватор-навантажувач CASE.

За підтримки проекту USAID «ГОВЕРЛА» КП «Радивилів-тепло» Радивилівської міської ради безкоштовно отримало подрібнювач гілок ARPAL з причепом включно з трьома наборами додаткових ножів та пересувну освітлювальну вежу з генератором на причепі DEPCO.

Демидівським ВУЖКГ було придбано вантажний автомобіль (самоскид) IVECO на суму 499 тис. грн., а Боремельською сільською радою було придбано трактор KATA KB504 на суму 680 тис. грн.

Завдяки спільним зусиллями міжнародних партнерів України, уряду та місцевої влади, усі заклади охорони здоровʼя Дубенського району забезпечені автоматичними генераторами потужності, що відповідає потребам кожного закладу та відповідним запасом пального. Відтак, надати необхідну медичну допомогу зможуть за будь-яких обставин.



ПРОДОВЖУ ПРО ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я

У 2024 році заклади первинної ланки медицини (а це 10 центрів ПМСД) за надання медичних послуг населенню отримали від НСЗУ 148 млн 018 тис гривень (на 47, 1 млн. більше ніж у 2023 році). За цей же період заклади вторинної ланки отримали від НСЗУ 402 млн 007 тис гривень (на 114,2 млн. грн більше в порівнянні з 2023 роком).

Зростання надходжень пов’язано із збільшенням кількості пакетів послуг. Так, «первинкою» з НСЗУ укладено на 11 пакетів послуг більше ніж у 2023-му (39 проти 28), а «вторинкою» - на 5 (73 проти 68).

 

У 2024 році відбулися суттєві технічні оновлення у закладах вторинної ланки:

- Демидівська селищна рада отримала субвенцію з державного бюджету для капітального ремонту захисної споруди цивільної оборони (цивільного захисту) ПРУ для «КНП Демидівської» ЦРЛ.

- КНП «Дубенська міська лікарня» увійшло до переліку інвестиційних проєктів охорони здоров’я на наступний рік. В закладі реконструюють лікарняний корпус № 1 (урологічне відділення) під центр реабілітації. Загальна кошторисна вартість проєкту складає понад 224 млн грн.

- У Радивилівській міській лікарні запрацював кабінет комп'ютерної томографії. Комп’ютерний томограф «GE Healthcare Optima CT -520» придбали у рамках одного зі спільних проєктів Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку. КТ-обстеження для пацієнтів – безкоштовне та проводиться щоденно, в робочі дні, як планово так і в ургентних випадках. Для цього необхідно отримати електронне направлення від сімейного лікаря. Висновок обстеження видається пацієнту одразу в день дослідження.

Важливо, аби жителі навіть найвіддаленіших сіл мали можливість отримати якісну та оперативну медичну допомогу. Для цього:

- за сприяння Дубенської РВА Дубенська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги отримала 3 автомобілі швидкої допомоги для Радивилова, Млинова та Дубна. Автівки повнопривідні, повністю укомплектовані всім необхідним для надання екстреної медичної допомоги, мають сучасне обладнання.

- Демидівський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав нову автівку. Автомобілі Renault Duster придбали у співпраці МОЗ, Світового банку та Рівненської ОВА. А Радивилівський та Млинівський центри первинної медико-санітарної допомоги отримали легкові електромобілі MG4 Electric, вартістю близько 1 млн. грн. кожен. Автівки придбані в межах Угоди про грант Глобального фонду фінансування (Проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Цей транспорт дозволить лікарям оперативно діставатися у найвіддаленіші населені пункти.

- в рамках співпраці з Рівненським обласним перинатальним центром у лютому та березні на території нашого району працювала мобільна гінекологічна бригада. Усі обстеження та консультації безкоштовні. Фахівці працювали у Дубенській, Радивилівській, Козинській, Крупецькій, Млинівській, Тараканівській та Боремельській тергромадах. Вони обстежили 1250 жінок.



СТІЙКІСТЬ ЕКОНОМІКИ - НЕВІДʼЄМНА СКЛАДОВА ПЕРЕМОГИ

Дубенщина - тиловий регіон. Нарощення виробництва, створення додаткових робочих місць та своєчасна сплата податків - наш внесок у підтримку Сил оборони.

ПРОМИСЛОВІСТЬ. У 2024-му на Дубенщині відкрито 18 обʼєктів роздрібної торгівлі загальною площею 1,8 тис м2 (в т.ч. 1 АЗС) та 5 закладів ресторанного господарства на 61 посадочне місце.

Із 33 промислових підприємств 16 наростили обсяги реалізації продукції (на 48%) та 18 - збільшили обсяги виробництва (на 54,5%). В період широкомасштабної війни – добрий результат.

Промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції в діючих цінах на суму 7 млн.800 тис. грн., що більше минулого року на 10,0% або на 736,8 млн. грн.

Найбільшу питому вагу в загальнорайонному обсязі реалізованої продукції займають ТОВ «Дубномолоко» - 36,8 %, ТОВ «Радивилівмолоко» - 22,7 %, ТОВ «Юрмія» - 11,5 % та ТОВ «Єврошпон-Смига» - 10,8 %.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились обсяги виробництва: цегли будівельної – у 4,9 разів; твердих сирів – у 4,2 рази; блузок та сорочок жіночих – в 2,6 рази; хрону з буряком - у 2,2 рази; плит, панелей з металів чорних або алюмінію, меблів дерев’яних для умеблювання житлових приміщень - в 1,9 разів; масла вершкового та морозива - в 1,8 разів; кормів для сільськогосподарських тварин - у 1,7 разів.

В жовтні на Дубенщині запрацював офіс «Зроблено в Україні». Його відкрили на базі Дубенського центру зайнятості. За короткий період тут вже надано 322 консультації, а запитувачі отримали 17 позитивних рішень по мікрогрантах.


ПОПРИ ВІЙНУ ДЕРЖАВА ПРОДОВЖУЄ ЗНАХОДИТИ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЕКОНОМІКИ

У 2024-му році в рамках Програм державної підтримки бізнесу, погоджено 74 заявки на фінансування грантів на створення або розвиток власного бізнесу на загальну суму 32,4 млн. грн., з яких 8 грантів - для ветеранів та членів їхніх родин на 4,5 млн. грн. Створено 142 робочі місця. Проєкти будуть реалізовуватись в сферах роздрібної торгівлі, сільського господарства, надання стоматологічних послуг тощо. Усе це - про додаткові робочі місця та сплату податків до місцевих бюджетів.

Додам, що фахівцями райдержадміністрації за два роки написано 34 гранти на загальну суму 10 млн 50 тис.грн. При цьому було створено 68 нових робочих місць. В нашій команді завжди готові допомогти, особливо ветеранам та членам їхніх родин адаптуватись до життя після служби та реалізовувати власні ідеї.


У СФЕРІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВАРТО ОКРЕМО ВІДЗНАЧИТИ РОБОТУ ЦНАПІВ, ЯКІ СТАЛИ ВАЖЛИВИМИ ТОЧКАМИ РОЗВИТКУ ДЛЯ ГРОМАД ДУБЕНЩИНИ 

Завдяки їхній діяльності було залучено 7 млн. 144 тис. 061 грн. доходів, що на 876,4 тис. грн більше порівняно з минулим роком.

Станом на 1 січня 2025 року в районі функціонує 13 ЦНАПів, через які було надано 148 тис. 463 послуги, що на 43,7 тис. більше, ніж у 2023 році.

Проект «Адмінсервіс «Ветеран» також приніс позитивні результати – 1873 послуги для ветеранів, учасників війни та їхніх родин, підтверджуючи важливість підтримки цієї категорії громадян.

ЦНАПи Дубенської, Радивилівської, Демидівської та Привільненської громад успішно реалізують паспортні послуги: оформлення ID-карток та паспортів для виїзду за кордон. Протягом 2024 року було надано 5242 таких послуги, і незабаром подібне обладнання з’явиться в ЦНАПі Млинова.

Також надано 38 642 послуги державних реєстраторів з реєстрації нерухомого майна та послуг з реєстрації бізнесу та громадських формувань.


СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО – ОСНОВА ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

В агропромисловому комплексі району працює 345 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, серед яких 226 фермерських господарств, 13 з яких створені саме в 2024 році.

Рослинництво. Загальна площа посівів сільськогосподарських культур склала 135,9 тис. га., з яких 58,9 тис. га. – зернові. Валовий збір зерна склав 391,7 тис. тонн при середній врожайності 66,5 ц/га.

Основний акцент в рослинництві був зроблений на технічні культури, які в структурі посівних площ зайняли 57% (76,3 тис. га). Це соя, соняшник, цукровий буряк, ріпак. Так, сільгосппідприємствами району було зібрано та реалізовано 28,2 тис. тонн ріпаку, 52,1 тис. тонн сої, 43,5 тис. тонн соняшнику.

Наш район займає лідируючі позиції у виробництві цукрового буряка, забезпечуючи майже 85% виробництва в області. Було зібрано 410,8 тис. тон цукросировини з площі 15,8 тис. га при врожайності 260,0 ц/га.

В складних умовах сьогодення в агроформуваннях району проведена сівба озимих культур під урожай 2025 року: озимий ріпак посіяний на площі 6,2 тис. га, озимі зернові на площі 17,5 тис. га.

Тваринництво. Сільгосппідприємства району забезпечили збереження поголів’я тварин, здійснення всіх технологічних процесів та стабільне виробництво тваринницької продукції.

Аграрний сектор не лише забезпечує виробництво продукції, а й є важливим джерелом фінансової підтримки сільських жителів. За 12 місяців 2024 року агроформування району нарахували та виплатили жителям району 882,8 млн. грн. орендної плати за користування земельними частками (паями). Зріс розмір орендної плати до 6,6 тис. грн. за 1 га (6,2 тис.грн. у 2023 році). Із нарахованої суми орендної плати до бюджетів різних рівнів сплачено 158,9 млн грн. податку на доходи фізичних осіб, з яких 101,7 млн грн. надійшло в бюджети місцевих громад.

Державна підтримка. У 2024-му вона була спрямована на розвиток малих фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, сімейних фермерських господарств. Працівники адміністрації допомогли суб’єктам господарювання в питаннях реєстрації та подання заявок в ДАР, і завдяки проведеній роботі до участі в цій програмі залучена максимальна кількість агроформувань, які отримали допомогу у вигляді мінеральних добрив на весняну та осінню посівну 2024 року.

В межах програми «Зроблено в Україні» аграріям Дубенщини нарахували компенсації на 2,5 млн грн. за придбану с/г техніку українських виробників. Мова про програму компенсації 25% вартості сільськогосподарського обладнання вітчизняного виробництва. Нею вже скористались 16 сільськогосподарських товаровиробників району. Так, в межах цієї програми наші фермери поновили машино-тракторний парк та отримали понад 2,5 млн грн. компенсації.


БЕЗПЕКА ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Спільно з громадами району працюємо над формуванням максимально безпечних умов в освітніх закладах. Відтак усі 60 закладів дошкільної освіти та 96 закладів загальної середньої освіти мають укриття, навчання проходить як в очній, так і в змішаній формі. Протягом літнього періоду проведені ремонтні роботи в наявних та ново облаштованих укриттях.

В усіх закладах загальної середньої освіти встановлені системи тривожної сигналізації, 40 також мають камери відеоспостереження.

Для підвезення школярів до місць навчання в громадах району маємо 69 шкільних автобусів. У 2024 році придбано 2 шкільні автобуси, по одному для Демидівської та Крупецької територіальних громад. Для забезпечення 100% підвозу дітей є потреба у закупівлі ще 13 шкільних автобусів. Потребують підвозу 4643 учні, підвозяться – 4551.

Понад 13,4 млн грн. субвенції з державного бюджету отримали громади Дубенщини для забезпечення безкоштовним харчуванням учнів молодших класів. Відтак теплими обідами забезпечено 6626 діток, які навчаються у 1-4 класах. Середня вартість харчування 40-45 грн.

Для забезпечення потреб дітей з особливими освітніми потребами у Дубенському районі функціонує 5 інклюзивно-ресурсних центрів, відкрито 288 інклюзивних класів в закладах загальної середньої освіти, в яких навчається 411 дітей.

+2 «класи безпеки», які запрацювали на базі Дубенського ліцею №5 та пожежної частини в м. Дубно. На території району їх функціонує вже 25. Впевнений, заняття тут є цікавими дітям усіх вікових категорій, а здобуті знання допоможуть зорієнтуватись у будь-якій екстреній ситуації та допомогти тим, хто поруч.

Протягом квітня-травня 2024 року організовано та проведено районний етап змагань «Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги». Змагання проходили з п’яти видів спорту: волейбол, баскетбол, футзал, спортивне орієнтування, черліденгу. Участь у них взяли 103 команди із 19 громад району. Загальна кількість учасників – 1242 школярі.

 

ПІДТРИМКА ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ В ПРІОРИТЕТІ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ РАЙОНУ

В травні у Дубенському замку почесними грамотами Дубенської районної державної адміністрації та сувенірними подарунками відзначили 71 переможця районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Третій рік поспіль вітаємо випускників, які склали національний мультипредметний тест на найвищий бал – 200. У 2024 році шістьом випускникам закладів загальної середньої освіти із Дубенської, Демидівської, Млинівської, Смизької громад та студентці Мирогощанського аграрного фахового коледжу вручили подяки та футболки із благодійної колекції одягу від «UNITED24» - офіційної фандрейзингової платформи, створеної за ініціативи Президента України.

У День молоді зустрівся із активом молодіжних просторів у Смизі та Дубні. Говорили про формування культури неформальної освіти, лідерство та пошук можливостей для саморозвитку. Попри непростий для країни час, ці молоді люди вміють гуртуватись довкола спільних ідей, чітко ставити цілі та впевнено до них іти. Командою Дубенської РВА готові підставити плече підтримки їхнім проєктам та ідеям. Голос молоді має бути почутий!

У вересні, на запрошення ГО МО Свідомий вибір, мав за честь привітати переможців проєкту «Молодіжне обличчя Дубна». Важливо підтримувати молодіжні ініціативи, адже в їхніх руках – наше майбутнє.

У листопаді проведені районні етапи мовних конкурсів: ХХV міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ХV міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Зареєстрували 576 учасників, з яких 226 стали переможцями або призерами.

У 2024-му велику увагу приділили покращенню ментального здоровʼя дітей, що постраждали внаслідок російської військової агресії в Україні.

У травні ми забезпечили відпочинок для 6 дітей загиблих військовослужбовців із Радивилівської та Мирогощанської громад у таборі «Артек» на Закарпатті.

У співпраці з Олегом Слєпцовим - Президентом Української академії архітектури, Геннадієм Аграновичем - керівником представництва Української Академії архітектури в Ізраїлі, організували 5 поїздок до кемпу «СОС Дитячі Містечка», теж на Закарпаття. На безкоштовне оздоровлення поїхало 28 дітей з Козинської, Смизької, Підлозцівської, Мирогощанської, Бокіймівської та Вербської територіальних громад.

Також у 2024-му на двотижневий відпочинок ми прийняли 32 дітей із Кочубеївської громади Херсонщини та ще 99 дітей із Білопільської, Конотопської, Охтирської та Сумської громад Сумської області. Сподіваємося, що нам вдалося подарувати їм тепло, радість і кілька днів справжнього дитинства, сповнених безпеки та безтурботності.

 

ОЗДОРОВИТИ ДІТЕЙ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ ДОПОМАГАЛИ І НАШІ МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ

У вересні 12 діток із Острожецької громади взяли участь у мистецьких студіях в Республіці Польща. Із однолітками із Польщі та Німеччини, наші діти знайомились із культурою та звичаями трьох країн, брали участь у численних майстер-класах, подорожували та, звісно ж, розважалися і відпочивали.

На запрошення польських партнерів із гміни Збучин, на відпочинок до Польщі було відправлено 16 дітей, батьки яких проходять військову службу в ЗСУ, з Тараканівської громади.

Маємо системну гуманітарну підтримку від волонтерів з Італії. Так, завдяки партнерству Дубенської адміністрації з благодійним фондом «Malve di Ucraina» було отримано та передано:

80 ящиків дороговартісних протиінфекційних препаратів отримали медзаклади Рівненщини. Медприпарати було передано у заклади охорони здоров’я Дубенщини – Дубенську міську та Радивилівську районну лікарні. Партію ліків відправлено до Рівненської міської лікарні, Рівненський обласний протипухлинний центр та до Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА (для подальшого розподілу згідно потреб медзакладів області).

73 коробки із засобами медичного призначення (антидіабетичні та антигіпертензивні засоби, пробіотики, препарати, що застосовуються при деменції, антисептики, маски тощо) передали для п’яти закладів охорони здоров’я району.

партію медичних препаратів, одягу, продуктів довготривалого зберігання передали на місцеві військові частини.

Благодійна організація «Blaljus I Samverkan» зі Стокгольму (Швеція) передала для лікарні на Радивилівщині медичний автомобіль. 

Маємо гарну підтримку для наших рятувальників з боку польських партнерів. Приміром, минулого року на базі Дубенського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області відкрили «клас безпеки». Обладнання, загальною вартістю понад 1 млн. грн. придбано польськими партнерами – Академією пожежної служби Республіки Польща. Взяв участь у його офіційному відкритті, спільно із генеральним консулом Республіки Польща в Луцьку Кшиштофом Василевські та віце-консулом Матеушем Маршалеком.

У вересні взяв участь у Міжнародному форумі з розбудови добровільних пожежних команд (ДПК). Захід зібрав представників громад, ДПК Рівненщини та ще майже десятка областей України, міжнародних партнерів з Польщі й Естонії (онлайн). Презентував присутнім своє бачення добровільних формувань цивільного захисту, як допоміжного ресурсу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Через війну маємо чимало додаткових викликів, а ДФЦЗ дозволить підсилити безпекову складову в громаді, сприятиме її організованості та може слугувати одним із способів соціальної адаптації ветеранів та ВПО в життя громад.

А в листопаді брав участь у семінарі-нараді щодо реалізації проєктів транскордонного співробітництва. Спільно із представниками ДСНС України говорили про програму Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, досвід і плани територіальних органів ДСНС у межах грантових проєктів.

 

ПЕРЕХОДИМО ДО СОЦІАЛЬНОГО БЛОКУ

Станом на 1 січня 2025 року на обліку в управлінні перебуває 12 264 особових рахунків отримувачів різних видів допомог, що фінансуються з державного бюджету та 638 отримувачі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Протягом 2024 року на виконання державних програм соціального захисту населення нашим управлінням проведено виплату з державного бюджету на загальну суму 348 млн. 194 тис. грн., в тому числі за програмами:

- «Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини» - 131 млн 723 тис грн;

- «Соціальний захист дітей та сім’ї» - 104 млн 624 тис грн.;

- «Підтримка малозабезпечених сімей» - 110 млн 872 тис грн.;

- «Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям звільненим з військової служби» - 206 тис грн.;

- «Соціальний захист осіб з інвалідністю» - 769 тис грн. 

Призначено грошову компенсацію відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» для 674 осіб.

За 2024 рік до Рівненської обласної державної адміністрації направлено 12 клопотань про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». До речі, цьогоріч, мав за честь відзначити 39 мам Дубенщини, які удостоєні почесного звання «Мати-Героїня». Ці чарівні жінки народили та виховали 223 діток – нове покоління нашої нації, яке стане гідною опорою України.

На обліку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності перебуває - 3082 особи з інвалідністю. Для проходження курсу комплексної реабілітації дітей з інвалідністю прийнято документи на 46 дітей з інвалідністю. В минулому році 40 дітей пройшли реабілітацію на загальну суму 769,3 тис. грн. 15 осіб з інвалідністю направлено на проходження комплексної реабілітації в державній реабілітаційній установі «Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів» на Київщині.

На обліку в управлінні перебуває 3382 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Протягом 2024 року з державного бюджету на забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи здійснено фінансування на суму 2 млн. 683,0 тис. грн.


ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА

На території Дубенського району станом на 01.01.2025 року проживає 475 родин загиблих (померлих) ветеранів війни, в яких виховується 142 дитини до 14 років, 45 дітей від 14 до 18 років та 67 дітей після 18 років.

На обліку в управлінні соціального захисту населення станом на 01.01.2025р. перебуває 450 осіб, яким надано статус члена сімей загиблих Захисників та Захисниць України, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в т.ч. 263 батьків, 79 дружин, 63 дитини до 14 років, та 46 дітей старших 14 років загиблих Захисників.

Протягом року надано статус для 262 громадян, видано посвідчення та сформовано особові справи.

Сформовано на передано департаменту соціальної політики облдержадміністрації списки на 197 дітей до 18 років загиблих Захисників України для виплати матеріальної допомоги до «Дня Святого Миколая» за рахунок коштів обласного бюджету по 1,5 тис. грн. для кожної дитини.

У 2024 році прийнято заяви від 64 військовослужбовців, звільнених з строкової військової служби на виплату матеріальної допомоги. Загальна сума виплат допомоги за рахунок державного бюджету склала 205,5 тис. грн.

У відповідь на звернення родин полеглих Героїв із Дубенщини організували роботу щодо виготовлення та встановлення меморіальних плит з іменами полеглих земляків на території Всеукраїнського храму-пантеону памʼяті загиблих Героїв російсько-української війни. Він знаходиться у селі Лішня Кременецького району. Це лише маленька частинка нашої шани та вдячності Тим, завдяки кому Україна стоїть.


РОБОТА З ВПО

Продовжуємо працювати з людьми, для яких Дубенщина стала прихистком від війни. На сьогодні в районі зареєстровано 5711 внутрішньо переміщених осіб (на 1239 менше, ніж в минулому році). З них 885 – це діти (14 мають статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, за якими здійснюється нагляд місцевими службами у справах дітей). Крім того в Дубенську громаду релоковано дитячий будинок сімейного типу з Херсонської області, в якій виховується 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Для 233 дітей, які проживають на території району, рішеннями виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад, надано статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Усіх вимушених переселенців забезпечено житлом, надається допомога по реєстрації тимчасового місця проживання, переведенню соціальних виплат. Управлінням соцзахисту ведеться реєстр оперативної інформації про тимчасове розміщення евакуйованих осіб (ВПО) та окремий Реєстр наявного житла для можливого розміщення ВПО.

При райдержадміністрації діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб, яка покликана стати нашим комунікаційним майданчиком. У звітному періоді відбулось 10 засідань, на них обговорюємо проблемні питання та можливості для їх вирішення.

У 2024 році Дубенщина прийняла 164 внутрішньо переміщених особи з 6 евакуаційних потягів. Їх розміщено у територіальних громадах району. Серед новоприбулих ВПО – діти, люди з інвалідністю та люди похилого віку.

Маємо добрі новини і від нашої служби у справах дітей. Минулого року 7 діток із нашого району знайшли нові родини. Їх - усиновлено. Для порівняння, у 2023-му усиновлено було лише двох діток.

2024-й подарував зміни на краще і для 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Працівниками служби у справах дітей цих діток влаштовано до дитячих будинків сімейного типу. Ще 37 влаштовано під опіку близьких родичів. Продовжуємо спостерігати за новим життям усіх діток, яких влаштовуємо у родини.

В районі функціонує 10 прийомних сімей (Радивилівська, Дубенська, Привільненська, Крупецька, Вербська, Млинівська громади), в яких виховується 13 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом звітного року підготовлено пакети документів та направлено на навчання 4 сімейні пари кандидатів в усиновителі та 1 сімейну пару кандидатів на створення прийомної сім’ї (Демидівська, Млинівська, Варковицька, Тараканівська громади

На території Радивилівської громади запроваджено соціальну послугу патронату над дитиною, яка надається сім’єю патронатних вихователів. Впродовж року даною послугою охоплено 4 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.


КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ РАЙОНУ У 2024-МУ БУЛО СПРЯМОВАНЕ НА ПІДТРИМКУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

З повагою про пам'ять полеглих, з подякою за захист - живим! До Дня захисників та захисниць нами проведено третю церемонію нагородження відзнакою Дубенської районної державної адміністрації «Незламні». Нею відзначено 3 військових із Дубенщини, які зі зброєю в руках захищають Україну.

Протягом року проведено 14 церемоній вручення державних нагород рідним та близьким полеглих Героїв із Дубенщини.

Також Почесними грамотами та Подяками голови Дубенської адміністрації відзначено 318 осіб з нагоди професійних свят та ювілейних дат.

Ярмарки та фестивалі, концерти, сольні пісенні, музичні й танцювальні виступи - усі заходи носили благодійний характер, а виручені кошти організатори спрямовували на придбання необхідного для наших Захисників. Підрахувати зібрані кошти фактично не можливо, однак усі ці заходи демонструють єдність нашого народу. І це - найбільша наша цінність.

Однією із наймасштабніших благодійних подій 2024-го року стала «Дубенська сила» - захід із соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх родин. Під час заходу ми зібрали понад 350 тис. грн. для Збройних Сил України. А наші друзі із ГО «Благодійний Фонд «Мальви України» та ТОВ «Склоресурс» доповнили подію гарною справою: передали вантажівку із пересувним банним комплексом в 23 інженерно-позиційний полк, а легковий автомобіль для виконання бойових завдань, обладнаний засобами РЕБ, поїхав до 47 інженерна бригада

Дякую усім, хто своєю творчістю та невтомною працею наближає перемогу.


Для пропагування здорового способу життя та зміцнення здоров’я наших дітей в районі функціонує 5 ДЮСШ, в яких займається 1200 школярів. Молодь має можливість обрати секції з футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, гирьового спорту, веслування на байдарках та каное, вільної боротьби.

У 2024-му було організовано чимало благодійних заходів.

За підтримки Дубенської районної державної адміністрації та Дубенської районної федерації футболу у 2024 році були організовані: відкритий благодійний зимовий чемпіонат Дубенського району з міні-футболу, відкритий благодійний кубок Дубенського району та кубок «Надії», відкритий благодійний чемпіонат Дубенщини, до участі в яких долучились футбольні команди громад району. Всі зібрані під час матчів кошти передані на підтримку ЗСУ


ТРОХИ СТАТИСТИКИ

Розповідаючи про роботу будь якої державної установи не можна оминути таких понять, як «розпорядження», «доручення», «наради» тощо. Тож додаємо частинку наших щоденних справ.

У 2024-му колективом Дубенської адміністрації:

- розглянуто 917 звернень. З них – 184 ( ОДА-103, РДА-81) письмових, на особистому прийомі - 235, від обласного контактного центру - 453, на «гарячу лінію» райдержадміністрації - 45 звернень.

- організовано та проведено 21 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дубенського району, з яких 8 планових та 13 позапланових (оперативних), у ході яких розглянуто загалом 60 питань.

- проведено 3 наради щодо підготовки до безперебійного проходження опалювального періоду 2024-2025 року та недопущення виникнення кризових ситуацій на об’єктах тепло- та водопостачання та одне засідання штабу з підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2025-2025 року

- зареєстровано в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва та видано забудовникам 62 будівельних паспортів на будівництво, реконструкцію індивідуальних житлових будинків та господарських будівель.

- підготували, зареєстрували в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва та видали замовникам 42 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва.

- провели 28 нарад з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації при голові райдержадміністрації/начальнику військової адміністрації, за їх підсумками складено 28 протоколів та 9 протокольних доручень.

- провели 4 наради з керівниками територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, складено 4 протоколи;

- провели 12 нарад за участю міських, селищних, сільських голів територіальних громад Дубенського району при голові райдержадміністрації/начальнику військової адміністрації,

- провели 10 нарад (з питань загальної мобілізації, старостами старостинських округів, керівниками органів управління освітою територіальних громад та директорами закладів професійно – технічної освіти, представниками управління молоді та спорту Рівненської ОДА та відповідальними за фізичну культуру і спорт ТГ, зустрічами з місцевими аграріями, керівниками прокуратури, поліції Служби Безпеки України, начальниками «Центру пробації» у Рівненській області, директорами закладів охорони здоров’я).

- організували 5 засідань Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

- розміщено 1336 публікацій на офіційному веб-сайті та сторінках у соціальних мережах (сторінка райдержадміністрації та начальника райдержадміністрації).

- видали 469 перепусток.

- зареєстрували 7924 документів.

- отримали 9846 документів електронною поштою, а 9264 надіслали.

- прийнято 204 розпоряджень, наказів голови райдержадміністрації- начальника районної військової адміністрації.


Співпраця із сусідніми адміністраціями – Луцькою на Волині, Золочівською на Львівщині та Кременецькою на Тернопільщині. У кожного регіону свій досвід, важливо спілкуватись та налагоджувати стійке партнерство.


Комунікація, особливо в умовах воєнного часу, вкрай важлива. Через соціальні мережі Фейсбук і Телеграм, офіційний сайт Дубенської РВА, а також у співпраці із друкованими засобами масової інформації, радіо й телебачення ми тримали постійний контакт із жителями Дубенщини. 24/7 висвітлюємо оперативні дані щодо суспільно-політичної ситуації та усю корисну інформацію.

 

Дякую всім, хто працює для розвитку та безпеки Дубенщини. Разом – до перемоги!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux