Відповідно до чинного законодавства, військові, ветерани можуть скористатися пільгами на послуги:
Хто може отримати пільгу?
Куди звернутися для призначення пільги?
Необхідно звернутися до органу Пенсійного Фонду, подати заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу особисто в будь-якому з сервісних центрів ПФУ або направити її поштою.
Також заяви з необхідними документами та відомостями приймаються
Якщо маєте доступ до інтернету, то найзручніше це зробити онлайн:
Які документи потрібні для оформлення пільги?
У 2024 році оформлення пільги для ветеранів війни було значно спрощено, а кількість документів, необхідних для її оформлення, – зменшено. Тому вам залишиться лише подати до ПФУ відповідну спрощену Заяву (про взяття на облік пільговика і про призначення пільги одночасно).
Важливо: Якщо військовослужбовець, який має відповідний статус, перебуває на фронті, чи в госпіталі, чи з якихось інших причин не має можливості особисто подати Заяву, за нього це можуть зробити члени родини, на яких поширюється пільга. Наприклад, непрацездатні батько чи мати, чоловік або дружина. Для цього потрібно буде долучити документ, який підтверджує ваш родинний зв’язок. Це може бути свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження тощо.
Вашу заяву Пенсійний фонд розгляне протягом 10 днів, і протягом 3-х днів – обов'язково повідомить про прийняте рішення.
Як працює пільга?
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизовано, тобто вони надаються у грошовій формі.
Натомість ви маєте щомісяця самостійно сплачувати повну вартість житлово-комунальних послуг. А Пенсійний фонд виплачуватиме вам суму пільги, перераховуючи її на банківський рахунок, відкритий в уповноваженому банку, або через відділення АТ «Укрпошта».
Спосіб виплати зазначається у заяві.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Для сімей учасників бойових дій, учасників війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);
Крім того, батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом
Також учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів (у тому числі, внутрірайонних, внутрі- та міжобласних) незалежно від відстані та місця проживання, за наявності посвідчення встановленого зразка. У разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі. Це право поширюється і на людину, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.
Учасникам бойових дій надається безоплатний проїзд один раз на 2 роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) цими видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.
Особи з інвалідністю внаслідок війни I і II груп мають право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а людям, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (не більше одного супроводжуючого), - 50-відсоткова знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.
Особи з інвалідністю внаслідок війни та люди, які супроводжують у поїздках осіб з інвалідністю I групи (не більше одного супроводжуючого), можуть користуватися міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-відсотковою знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.
Особи з інвалідністю внаслідок війни III групи мають право безплатного проїзду один раз на 2 роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.