Вихованці Рівненської Малої академії наук отримуватимуть стипендії Президента України. Серед них двоє дітей із Дубенщини:
Вітаємо стипендіатів Президента України 2023 року! Так тримати!
Анастасія Шалак – учениця 11 класу Дубенського ліцею № 8 Дубенської міської ради, третій рік є вихованкою Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
За цей час юна манівка представила два науково-дослідницькі проєкти, що стосуються астрономії. Найзначимішим дослідженням стала робота на тему “Актинометричні дослідження енергії сонячної радіації”, тема якого повʼязана з надзвичайно актуальною на сьогодні проблемою визначення потужності сонячного випромінювання. Для написання роботи, створення актинометру,проведення експериментальних вимірювань та обчислення величини сонячної сталої учениці знадобився рік.
Анастасія щиро завдячує своїм науковим керівникам –Володимиру Олександровичу Мислінчуку та Світлані Іванівні Козловській, які протягом цього часу постійно допомагали та спрямовували вихованку у правильному напрямку.
Їхні спільні старання були достойно оцінені – на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнів – членів Малої академії наук України робота виборола І місце, удостоївшись стипендії Президента України.
А ще у червні-липні цього року Анастасія була активною учасницею профільної літньої школи РМАНУМ.
Денис Хомяк – випускник Вовковиївського ліцею Демидівської селищної ради Дубенського району та Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. У 2023 р. він став переможцем ІІ та призером ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у секції «Лісознавство» з темою «Розмноження павловнії повстистої (Paulownia tomentosa (Thunb) Steud) зеленими стебловими живцями у Вовковиївському лісництві ДП «Дубенське лісове господарство».
Основною мотивацією Дениса щодо обрання теми стало використання павловнії повстистої як енергетичної сировини та вивчення потенціалу продуктивності й теплотворної здатності її деревини. Дослідження методу вегетативного розмноження павловнії повстистої, а саме стеблове живцювання, стало для юнака маловивченим та достатньо перспективним завданням. Над темою дослідження юний науковець працював три роки, постійно апробовуючи результати своїх досліджень на різних конкурсах, зльотах та наукових конференціях.
Так, 2021 року він став призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук у секції «Селекція та генетика», а також посів ІІІ місце під час захисту науково-дослідницьких проєктів у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти у секції «Лісовідновлення та лісорозведення». У цьому ж році Денис показав найкращий результат та виборов перші місця у Всеукраїнському екологічному конкурсі наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (категорія «Моє місто») та у Всеукраїнській олімпіаді випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів).
Не менш успішним для юнака був 2022 р., коли він посів І місце у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно в категорії «Біологія») та ІІІ місце у Всеукраїнському екологічному хакатоні для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK-2022».
Денис – відповідальний, активний і працелюбний юнак. Закінчив школу з золотою медаллю та склав НМТ з математики на 200 балів. Навчаючись у старших класах ліцею, Денис був незмінним спікером шкільного самоврядування та юним лісничим учнівського лісництва «Діброва» ДП Ліси України філії «Дубенське лісове господарство».