ДЕДЛАЙН: 30 вересня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: охорона здоров’я, громадський сектор
Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» реалізує Відкриту грантову програму для представників громадянського суспільства (у тому числі неурядових академічних установ, аналітичних центрів та/або професійних асоціацій), організацій пацієнтів та правозахисних груп, закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та організацій на рівні громади.
Відкрита програма грантових заявок має на меті побудувати або відновити зв’язки всередині системи охорони здоров’я та усунути технічні прогалини для відновлення роботи медичних закладів у регіонах України, які постраждали від війни, втратили та/або перервали надання послуг незахищеним групам населення.
Мета: створити відкритий канал спілкування для організацій, які можуть отримати фінансування на відновлення системи охорони здоров’я. Будуть розглянуті усі отримані концепції і заявки, а після затвердження фінансування буде виділятися на регулярній основі.
Відповідно до цього контракту, компанія «Делойт» надає гранти (відомі як «гранти в рамках контракту») і розглядає концепції від зацікавлених організацій для відновлення медичних послуг у регіонах, які:
● були звільнені (або деокуповані) і на території яких є пошкоджені/порушені місцеві системи чи послуги охорони здоров’я; та/або
● зазнають значного тиску на систему охорони здоров’я у зв’язку з війною, наприклад, через високу концентрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) або інших незахищених верств населення.
*Примітка: ВГП не діє на тимчасово окупованих територіях
Гранти в рамках ВГП спрямовані на усунення критичних прогалин і забезпечення надання медичних послуг для загального захисту здоров’я українців, а також на паралельне відновлення системи охорони здоров’я. Сприяючи відновленню медичних послуг та закладів у системі охорони здоров’я України, гранти доповнюватимуть гуманітарну допомогу і таким чином допомагатимуть суб’єктам місцевої системи охорони здоров’я відновлювати та зміцнювати свою спроможність задовольняти основні потреби у сфері охорони здоров’я. Зокрема, гранти допоможуть:
● Надати або відновити доступ громадян України до системи охорони здоров’я. Це буде досягнуто шляхом забезпечення доступу громадян до відповідних якісних послуг через підтримку місцевих систем охорони здоров’я/ЗОЗ або громад, зокрема ВПО та інших незахищених верств населення, чий доступ до послуг був порушений через прямі чи непрямі наслідки війни.
● Зміцнити систему охорони здоров’я для усунення технічних прогалин у життєво важливій медичній допомозі . Це буде досягнуто шляхом підтримки місцевих систем охорони здоров’я та ЗОЗ, щоб вони могли реагувати на потреби незахищених верств населення та тих осіб, чий доступ до базових послуг був перерваний через вплив війни на систему охорони здоров’я. Така підтримка може передбачати навчання для надавачів спеціалізованої і первинної медичної допомоги, технічну допомогу, товари (за винятком фармацевтичних препаратів) або обладнання для відновлення та підтримки медичних послуг; і
● Відновити роботу закладу. Це буде досягнуто за рахунок ліквідації неструктурних пошкоджень закладу, що виникли через війну (кошти НЕ МОЖУТЬ бути використані на будівництво чи структурне відновлення).
У даному випадку мета Проекту полягає у підтримці місцевих систем охорони здоров’я для реагування на критичні потреби та відновлення базових медичних послуг, щоб знизити рівень захворюваності і смертності, спричинені війною та нерегулярним доступом до медичної допомоги.
Очікується, що в результаті реалізованих заходів зросте рівень використання цільових послуг незахищеними верствами населення, ВПО та громадянами на звільнених територіях.
В рамках концепції або повної заявки Заявники повинні мати можливість попередньо оцінити:
● Кількість ЗОЗ, яким буде надана підтримка для відновлення/розширення/оптимізації послуг; і
● Кількість бенефіціарів, які отримуватимуть послуги від таких підтриманих ЗОЗ або інших надавачів послуг; а також кількість ВПО чи інших незахищених верств населення з їх числа, які необхідно охопити послугами.
Заявники також повинні мати можливість збирати ці та інші відповідні дані та звітувати про них.
ВГП має намір зберігати гнучкість, щоб реагувати на творчі підходи, які покращують досягнення цілей проекту. Гранти компанії «Делойт» у рамках Проекту спрямовані на розвиток загального бачення Проектом продовження надання послуг у ЗОЗ для захисту здоров’я та добробуту українців паралельно з відновленням системи охорони здоров’я.
Для кого
Отримати грант зможуть неурядові організації, які дотримуються усіх чинних цивільних та податкових норм України. Перевага надаватиметься українським організаціям або партнерству з українськими організаціями.
Грантоотримувачі повинні продемонструватиналежне управління через наявність офіційно затверджених фінансових, адміністративних і технічних політик і процедур, які складають систему контролю, котра забезпечує захист активів, захист від шахрайства, марнотратства та зловживань, а також сприяє досягненню цілей програми.
Заявку на отримання гранту можуть подавати представники громадянського суспільства (у тому числі неурядові академічні установи, аналітичні центри та/або професійні асоціації), організації пацієнтів та правозахисні групи, заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) та організації на рівні громади.
Сума
Сума кожного гранту становитиме до 1 000 000 доларів США (еквівалент цієї суми в місцевій валюті). Для організацій, розташованих у США, сума кожного гранту становитиме до 100 000 доларів США (еквівалент цієї суми в місцевій валюті).
Терміни
Концепції прийматимуться постійно протягом періоду з 24 березня 2023 р. по 30 вересня 2024 р.
Конкурсна комісія збиратиметься кожні два тижні або, якщо необхідно, частіше для розгляду поданих концепцій.
Умови
ГРАНТОВА КОНЦЕПЦІЯ – першим кроком для організацій є подання короткої заявки під назвою «Грантова концепція» для перевірки того, чи відповідають Заявник і запропонована ним діяльність мінімальним критеріям, наведеним нижче:
1. Чи відповідає мета діяльності цілям Проекту?
2. Чи відповідає Заявник вимогам, визначеним у цьому документі?
3. Чи має Заявник належну систему бухгалтерського обліку?
4. Чи має Заявник організаційну спроможність для успішного здійснення діяльності або заходів, зазначених у концепції?
Обсяг концепції не повинен перевищувати 3-4 сторінки (без титульної сторінки), а сама вона повинна містити чітко сформульовану проблему та запропоноване рішення, яке необхідно оцінити з точки зору того, наскільки воно здійсненне та ефективне для задоволення нагальних потреб системи охорони здоров’я України, пов’язаних з війною, та для покращення доступу до медичної допомоги (із зазначенням охоплення незахищених верств населення та ВПО).
Структура концепції, запропонована нижче, розроблена таким чином, щоб охопити усі ключові моменти. Це резюме ляже в основу заявки на отримання гранту, якщо потенційного Реципієнта запросять до наступного етапу
Титульна сторінка
Загальна інформація про потреби
Цілі та очікувані результати запропонованої діяльності
Короткий опис запропонованої діяльності
Стисла версія бюджету (у тому числі додаткові джерела фінансування запропонованої діяльності, якщо такі є)
Коротка історія організації
Форму концепції можна заповнити онлайн на порталі грантів (https://dgrants.fluxx.io). Заявники, які подають заявку вперше, повинні будуть зареєструватися для отримання облікового запису і, після схвалення, отримають сповіщення електронною поштою з необхідними обліковими даними для входу на портал.
Портал містить інструкції для заповнення і подання електронної форми заявки та усі необхідні документи та додатки до бюджету, які потрібно додати до заявки. Офіційні грантові документи мають бути складені англійською мовою; однак компанія «Делойт» прийматиме концепції й українською мовою.
Якщо заявник не зможе отримати доступ до порталу, електронну форму концепції гранту також можна подати за адресою: grant@hrs.net.ua. Лише ті концепції зможуть розвинутися у повну заявку, які вважатимуться такими, що відповідають мінімальним вимогам.
Грантовий менеджер поінформує Заявника про процес розгляду заявки з боку компанії «Делойт» і процес подачі заявки або завершиться на цьому етапі (для невдалих концепцій), або Заявника попросять розвинути концепцію у повну заявку (для вдалих концепцій).
Виникли питання про програму, пишіть: grant@hrs.net.ua
Можливості
Заявникам пропонується подати концепції, які стосуються одного або кількох заходів, перелічених нижче, хоча заохочуються й інші заходи, спрямовані на задоволення нагальних потреб системи охорони здоров’я:
● Задоволення нагальних потреб ЗОЗ, включно з обладнанням, ремонтом та обслуговуванням обладнання (наприклад, закладу бракує техніків для обслуговування медичного обладнання та фахівців ІТ/системних адміністраторів), що необхідно для відновлення роботи закладу та надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам з травмами.
● Посилення технічної спроможності ЗОЗ на основі інших потреб, зокрема у таких сферах, як діагностика та лікування інфекційних захворювань, імунізація, неінфекційні захворювання, сексуальне та гендерне насильство, цифрова грамотність, екстрене сортування пацієнтів, допомога при травмах.
● Підвищення ефективності ведення та направлення пацієнтів.
● Покращення доступу до якісних послуг у центрах громадського здоров’я.
● Розбудова спроможності ЗОЗ (медичного та немедичного персоналу) задовольняти медичні потреби населення, пов’язані з війною.
● Усунення прогалин у наданні послуг, орієнтованих на рівень громади, для місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – наприклад, за допомогою інформаційно-просвітницької роботи з людьми та комунікації для сприяння місцевому населенню, яке шукає та отримує доступ до допомоги, включно із заходами зі зміни поведінки.
● Покращення системи кількісного визначення та закупівлі, доставки та розподілу основних ліків і медичних виробів (примітка: грантоотримувачі не матимуть права закуповувати ліки).
● Покращення доступу до ліків, які забезпечуються державою, зокрема через програму «Доступні ліки», для тих груп населення, які повідомляють про перешкоди у доступі до ліків (наприклад, ВПО)
● Закупівля, виходячи з оцінки потреб, необхідного обладнання, меблів та товарів медичного призначення для відновлення медичних послуг.
● Ширше застосування цифрових інструментів в охороні здоров’я, зокрема телемедицини, і додатків для керування електронними складами, щоб розширити доступ до медичної допомоги та наблизити медичну допомогу до тих, хто її потребує.
● Збір даних і доказів про медичні потреби ВПО та інших незахищених верств населення.
● Ремонт ЗОЗ: косметичний ремонт, у тому числі фарбування, покриття для підлоги, стін, заміна вікон без зміни розміру віконного отвору, заміна сантехніки або труб, що не впливає на елементи конструкції, такі як несучі стіни, або кріплень (наприклад, під полиці, вивіски, освітлення тощо)