Ранні зернові та зернобобові культури зібрано на площі 37,3 тис. га, валовий збір складає 184 тис. тонн при урожайності – 49,3 ц/га.
Посіви пшениці на площі 28,8 тис. га в середньому дали на круг 52,0 центнера. В ряді господарств району урожайність озимої пшениці сягала 60-70 ц/га, що значно вище середньорайонного показника. Нинішнього року аграрії на площі 3,9 тис. га вирощували яру пшеницю, яка вирізняється високими хлібопекарськими якостями. ЇЇ валовий збір склав 15,6 тис. тонн при врожайності 40,2 ц/га.
Озимий ячмінь, який вирощувався в районі на площі 1,7 тис. га, дав з кожного гектара по 48,8 центнера.
Крім зернових культур, сільгоспвиробники вирощували озимий та ярий ріпаки – одну із важливих прибуткових культур. Вони зібрані на площі 10,7 тис. га, намолочено зерна – 30,6 тис. тонн, урожайність склала 28,5 ц/га.
Важливо, що одразу ж після збирання, поля, де солома залишається на полях в якості органіки, дискуються для збереження вологи, поліпшення фітосанітарного стану, покращення структури та родючості грунтів. На полях, де тюкується солома для використання в тваринництві, цей захід буде проведений одразу ж після звільнення площ.
На звільнених площах аграрії ведуть підготовку грунту та посів озимих культур урожаю 2023 року. Так, вже посіяно озимого ріпаку на площі 7,8 тис. га (58 % до прогнозу), готується грунт під посів озимого ячменю, жита та пшениці.
Також, господарства активно готуються до збирання пізніх сільськогосподарських культур – зернової кукурудзи, сої, соняшнику та цукрового буряка. Ці культури займають в районі 62 % всієї посівної площі. Отже, попереду ще одна гаряча «жнивна» пора.
Аграрний фронт працює! Україна буде з хлібом!