«Ми вже країна ветеранів»: Міністерка Наталія Калмикова здійснила візит на Рівненщину

опубліковано 06 червня 2025 року о 15:15

Рівненщину з робочою поїздкою відвідала Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. У межах візиту відбулася нарада щодо реалізації ветеранської політики в області. Участь у заході взяли начальник Дубенської РВА Всеволод Пекарський, начальник відділу у справах ветеранів Дубенської РВА Інна Кравець та головний спеціаліст відділу Роман Федорин.


Нарада відзначалася відкритим діалогом із ветеранською спільнотою — обговорювалися найактуальніші потреби, проблеми та пропозиції. Ветерани озвучили низку важливих тем — від медичних питань і реабілітації до житла, навчання дітей, підтримки родин та спорту.

Під час зустрічі Міністерка Мінветеранів презентувала основні напрямки Національної стратегії ветеранської політики. Згідно з документом, кожна область, зокрема й Рівненська, розробила власний план дій для підтримки захисників та їхніх родин.


«Сьогодні 17% населення України — це ветерани та ветеранки. Ми вже країна ветеранів. І ветеранська політика — це не про формальні вшанування, а про щоденну повагу, реальні послуги, гідні умови. Ми маємо будувати державу, де ветерани та ветеранки не виживають, а реалізуються», — наголосила Наталія Калмикова.

Серед ключових напрямків стратегії — відновлення людського капіталу. Зокрема, запроваджено новий підхід до надання медичної допомоги на первинному рівні. Йдеться про спільний пілотний проєкт МОЗ і Міністерства у справах ветеранів: сімейні лікарі, які мають декларації з учасниками бойових дій, отримують підвищений коефіцієнт капітаційної ставки, а ветерани — розширений пакет послуг.

Заступник Міністра Руслан Приходько зазначив: «Вперше вводиться обов’язковий моніторинг якості медичних послуг для ветеранів. Сімейні лікарі звітуватимуть про обсяг і повноту наданої допомоги — це важливий крок до системності та відповідальності».

У сфері ментального здоров’я збільшено оплату психологічної підтримки — від 600 до 1200 грн за годину. Міністерка закликала громади та фахівців укладати контракти з Міністерством, адже ментальне здоров’я ветеранів — не менш важливе, ніж фізичне.

Окремо обговорювали й питання спортивної реабілітації. Держава продовжує фінансувати заняття спортом для ветеранів. Із липня розпочнеться новий прийом заявок, а також стартує грантова ініціатива для придбання спортивного обладнання у громадах.

Ще один важливий напрям — освіта для дітей ветеранів. Уже діє механізм 100-відсоткового відшкодування вартості навчання для дітей учасників бойових дій та родин загиблих захисників.

Пріоритетом залишається й економічна незалежність. Станом на сьогодні понад 14 тисяч вакансій відкрито для ветеранів. Активно розвиваються програми підтримки ветеранського підприємництва, гранти через платформу «єРобота» та проєкти стимулювання самозайнятості.

Держава дбає і про соціальне забезпечення захисників. Торік 4600 ветеранських родин по всій країні отримали житло. Програма триває й буде розширюватися. Найближчим часом кошти на реалізацію чергового етапу мають надійти до обласного бюджету.

Важливим напрямом залишається й посилення обороноздатності держави. Зокрема — залучення ветеранів до викладання предмета «Захист України» у закладах освіти та підготовки молоді до національного спротиву. «Ветерани мають необхідні навички, і це — безцінний ресурс для безпеки країни», — зауважила міністерка.

Триває розробка цифрової платформи «Ветеранська Дія» спільно з Мінцифри. Це буде зручний та ефективний цифровий інструмент — єдиний набір державних послуг для ветеранів в онлайн-форматі.

Рівненщина демонструє активну реалізацію ветеранської політики. Як розповіла начальниця Управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації Марина Корольова, на базі обласного управління діє Штаб ветеранської політики, де в одному просторі працюють фахівці супроводу, Центр підтримки ветеранів, представники ЦВС, МВС, ОК «Захід». Усі 52 Центри надання адміністративних послуг в області, включно з мобільним ЦНАПом у військовому госпіталі, надають послуги для ветеранів. Активно реалізуються заходи соціальної адаптації, зокрема у сфері ветеранського спорту. Зростає й кількість фахівців із супроводу ветеранів у громадах.

Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль наголосив на важливості постійного зв’язку з ветеранською спільнотою: «Ми запроваджуємо щомісячні зустрічі з ветеранами в усіх районах області. Це дозволить не просто почути проблеми, а реагувати на них швидко та ефективно. Політика має формуватись від ветерана, а не з кабінету».

У межах візиту Міністерка також взяла участь у брифінгу для медіа, провела нараду із фахівцями супроводу ветеранів, ознайомилася з прикладами ветеранського бізнесу на Рівненщині – перукарнею та кав’ярнею, які відкрили за фінансової підтримки держави.

Окремо начальник ОВА Олександр Коваль показав міністерці спорткомплекс у Рівному, будівництво якого через війну не встигли завершити. Зокрема, обговорили можливість використання його у майбутньому для потреб ветеранів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux