Від початку війни заклади освіти стали своєрідними регіональними волонтерськими хабами: тут плели маскувальні сітки та «кікімори», виготовляли випічку, консерви, збирали тони продуктів харчування для військових, тероборони чи у постраждалі регіони півночі та сходу країни. Поряд із цим тривав процес дистанційного навчання школярів.
Про зміни у концепції освіти у новому навчальному році, виклики перед педагогами та учнями йшлося під час освітнього форуму на Рівненщині «Освітній фронт. Філософія змін. 2.0». Участь у заході взяла начальник відділу освіти, культури та спорту Дубенської РВА Лідія Білик, а також керівники управлінь відділів освіти територіальних громад Дубенщини.
«Освіта сьогодні – це величезний вклад у перемогу. Вона сповна реалізує національну ідею України – роби те, що можеш, там, де ти є. Від початку війни школи стали великими цехами із виробництва харчування для ЗСУ, а також мобільними готелями для ВПО. Освіта інвестувала в перемогу 52 автобуси. Тому школи і дошкільні навчальні заклади – це фундамент перемоги», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Так, освіта, маючи шкільні автобуси, допомогла евакуйовувати людей з місць активних бойових дій. А сьогодні цей транспорт використовується для потреб оборони. Приміщення закладів освіти стали житлом для тих, у кого війна відібрала дім.
Однак, із початком нового навчального року постає питання можливого впровадження очного навчання. Питання безпеки учасників навчального процесу - залишається ключовим.
- Прийдешній навчальний рік точно буде іншим, він вже ставить перед нами нові виклики. В пріоритеті – формування безпечного середовища для усіх учасників освітнього процесу. – прокоментувала Лідія Білик, начальник відділу освіти, культури та спорту Дубенської РВА