Участь у заході взяли начальники управлінь освітою та керівники закладів освіти Козинської і Радивилівської тергромад, а також начальник управління Державної служби якості освіти у Рівненській області Святослав Сидорук та начальник відділу освіти, культури та спорту Дубенської РДА Лідія Білик.
Присутні оговорили основні напрямки діяльності керівника закладу освіти в контексті реформування галузі освіти.
Першочергові завдання системи освіти сьогодні - забезпечити безпечний освітній простір та підготувати максимальну кількість закладів освіти, які б працювали в очному чи змішаному форматі.
Ще одним викликом для освітян сьогодні є забезпечення освітнього процесу для дітей, які перебувають за кордоном. Незважаючи на те, що кількість учнів, які виїхали з України, зменшується, все ж цифра значна. Ми маємо забезпечити для них можливість отримувати освіту в наших закладах. При чому, як вивчення усіх навчальних предметів, так і можливість вивчати лише українознавчі дисципліни.
Інклюзивна освіта – не менш важливий напрям роботи у галузі освіти. Діти повинні мати рівний доступ та рівні можливості для здобуття знань. Для цього в школах створюють спеціально обладнані «ресурсні кімнати».
Цьогоріч змінено підхід до викладання курсу «Захисту України». В громадах працюватимуть над формуванням центрів, де цей предмет викладатимуть з використанням відповідного обладнання.
Цифровізація освітніх процесів. Тут мова йшла про облаштування освітнього простору, наявну комп’ютерну техніку у відповідності до потреб, кількості учнів та для забезпечення проведення дистанційного навчання тощо.
Важливо, аби вчителі не лише навчали, а й навчались самі. Тож під час семінару було обговорено питання сертифікації освітян, участь у професійних конкурсах та проєктах, як шлях особистісного розвитку. До слова, Радивилівський ліцей №1 є другим у Рівненській області за кількістю сертифікованих педагогів.
Обговорення важливих питань щодо освіти в умовах сьогодення - все це надихає працювати та розвиватися.
Тримаємо освітній фронт, тому що разом ми сила!