Щороку 24 жовтня у світі відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Його мета – привернути увагу населення до цього захворювання, та його загрозливих наслідків і необхідності профілактики.
Поліомієліт - це високозаразне та іноді смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему.
Джерелом інфекції при поліомієліті може бути як хвора людина, так і безсимптомний вірусоносій, що виділяє вірус з носоглотковим слизом і випорожненями. Передача захворювання може здійснюватися контактним, повітряно-краплинним та фекально-оральним шляхами. Виділення вірусу відбувається через слиз носоглотки або з кишківника з фекаліями і розпочинається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів.
Перші симптоми захворювання проявляються підвищеною температурою, втомою, головним болем, нудотою, раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках, порушення чутливості шкіри, розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів.У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною для оточуючих. Наслідки поліомієліту можуть бути вкрай серйозними оскільки, після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м'язів не відновлюється, а ураження дихальних м'язів часто призводить до смерті.
Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей і може стати жертвою цього вірусу.
Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти. Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту вакцинація. Шістьох доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.
Шановні батьки, пам’ятайте! Поліомієліт – підступна і дуже небезпечна хвороба. Слід зробити все можливе, щоб наші діти були своєчасно імунізовані проти даного небезпечного захворювання.