Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво
опубліковано 30 жовтня 2024 року о 09:22

29 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону про ветеранське підприємництво.

Документ розроблено народними депутатами України за участі Мінветеранів, інших органів державної влади, Українського ветеранського фонду Мінветеранів, громадського сектору та ветеранів війни.

Законопроєкт визначає поняття “ветеранське підприємництво”, принципи державної політики у цій сфері, встановлює види та форми держпідтримки ветеранського бізнесу. І що не менш важливо — створює сприятливі умови для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва, підвищення його конкурентоспроможності.

«Парламент зробив важливий крок – прийняв в першому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво. Це конкретна можливість для ветеранів реалізувати себе в бізнесі. Ми працювали над цим із народними депутатами, міністерствами та відомствами, Українським ветеранським фондом та громадським сектором. Зараз готуватиметься фінальний текст до другого читання, і я впевнена: ветеранське підприємництво буде закріплене на державному рівні. Наші ветерани заслуговують на це, і вони доведуть, що здатні підняти економіку країни на новий рівень своїми ідеями та підприємницьким духом», – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.

У проєкті закону суб'єктами ветеранського підприємництва визначено:

  • ФОП або самозайняті особи з числа ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, членів сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;
  • юридичні особи, де ветеран або група ветеранів війни, та/або члени сім'ї ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України володіють корпоративними правами у розмірі не менше 60% сформованого статутного капіталу або 60% і більше членів юридичної особи є вищезгаданими особами.


Державна підтримка суб’єктів ветеранського підприємництва включає фінансову, інформаційну, консультаційну та просвітницьку підтримку.

У тому числі: підтримку у сфері інновацій, науки і промислового виробництва, підтримку суб’єктів ветеранського підприємництва, що провадять експортну діяльність, підтримку у сфері підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації управлінських кадрів та кадрів ведення бізнесу.

Фінансова підтримка ветеранського бізнесу включає гранти, кредити для започаткування і ведення підприємницької діяльності, компенсація відсоткових ставок за кредитами, компенсація лізингових, факторингових платежів тощо.

Детальніше з Проєктом Закону про ветеранське підприємництво можна ознайомитися за посиланням https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43186

Висловлюємо вдячність Верховній Раді України, народним депутатам, в тому числі ініціатору законопроєкту Тарасу Тарасенку, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Міжнародній раді досліджень і обмінів (IREX).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux