Оксана Абрамова - переселенка з Луганщини. Жінка переїхала в Мирогощу, що на Рівненщині. Сюди ж перевезла і коней.
«Дуже не хотілося кудись переїжджати, не знала, як вивезти коней. Але відчувала близьку можливість окупації, окрім того, і обстріли щодень частішали. Постійно виникали питання безпеки. Пам’ятаю, як снаряд влучив поблизу конюшні. Це і пришвидшило рішення. Ми почали шукати, як виїхати, адже перевозити коней - це дорого, бо треба спеціальний транспорт», - розповіла жінка.
Зауважимо, що Оксана понад 12 років практикує іпотерапію. Саме для цього жінка і придбала двох коней. До війни вона працювала з дітьми з особливими освітніми потребами, адже має фах психолога та корекційного педагога.
«Війна на Луганщині почалась у 2014 році. Ці події дуже вплинули на психіку людей. Аби якось їм допомогти, я почала вивчати кризову психологію, психотерапію, травмотерапію. Саме тоді розпочала співпрацювати з громадськими та міжнародними організаціями й з людьми, які жили на лінії розмежування. Для кращого результату в реабілітації залучала також і коней», - зазначила Оксана.
Додала, що кінь, який разом з нею пройшов цей непростий шлях, народився саме у 2014 році. Перед повномасштабним вторгненням Оксана придбала для роботи з іпотерапії ще й кобилу.
Вже на Рівненщині спільно із громадською організацією «Проліска» жінці вдалося реалізувати проєкт «Вільний простір для дитини» для дітей ВПО та місцевих жителів. Це дало можливість знову працювати у сфері реабілітації.
Оксана вже на новому місці допомагає людям, які потрапили в складні життєві обставини, розвиває іпотерапію. Продовжує надавати психологічну допомогу переселенцям. Після створення Ради ВПО при Рівненській ОДА увійшла до її складу.
«На жаль, Луганська область досі окупована і є багато руйнувань, тому не бачу сенсу повертатися. На Рівненщині я почала нове життя. Тут моя родина та мої коні в безпеці. Я сподіваюся, що моя робота принесе користь новій домівці та людям», - підсумувала Оксана Абрамова.
Прес-служба Рівненської ОВА