Володимир Лев із Демидівки. Після 20 річної військової служби започаткував власну справу та займається каністерапією. За допомогою спеціально навчених собак ветеран надає психоемоційну підтримку ветеранам та дітям. До цього чоловік обіймав посаду начальника кінологічної служби.
За словами нацгвардійця, коли він прибув на службу, то вирішив не лише продемонструвати свої знання про німецьку вівчарку, а й те, чому може її навчити. Через кілька днів він став інструктором кінологічної служби, а згодом і очолив цей підрозділ. Разом зі своїми чотирилапими підопічними Володимир Лев брав участь у змаганнях, на яких здобував призові місця, а у 2012 році став чемпіоном у складі команди з багатоборства кінологів.
На початку російсько-української війни у 2014 році чоловік став на захист України. У Луганській області нацгвардієць отримав поранення, після чого проходив реабілітацію. На початку повномасштабного вторгнення знову пішов захищати батьківщину, цього разу у лавах тероборони.
«До армії я полюбляв займатися собачками й вивчив справу службової кінології. Коли потрапив у військо, докладав усі зусилля, аби розвинути службову кінологію та бути дуже корисним», — розповів Володимир Лев.
Зараз він навчає собак витривалості в умовах бойових дій. У цьому йому допомагає дружина Марія.
«Наш день розпочинається точно не з кави, а з вигулу, прибирання і годування собачок. Володимир – кінолог, вони його обожнюють. У нього талант до собачок, але я стараюся не відставати. Ми вдвох харчуємо, я допомагаю з їжею», — розповіла Марія Лев.
На думку кінолога, перший виїзд може сильно вплинути на собаку, тому тварині важливо пройти багато етапів соціалізації. Лише тоді пес забезпечить якісне виконання службових завдань — вибухових речовин, доставки боєприпасів, продуктів чи медикаментів, а також обшуку транспорту та речей.
Перша собака, яку прийняв до себе Володимир Лев після повернення з військової служби — лабрадор Елі. Її кінолог навчив для терапевтичних сесій.
«Вона не тільки мені допомагає у праці з людьми, але й серед моїх песиків. Елі, особлива тим, що вона — добра і дуже емоційно стійка, що дозволяє їй працювати з дітьми та з ветеранами. Вона гарно відчуває їх внутрішній світ», — пояснив чоловік.
Кінолог зазначив, що захисники під час бойових дій дуже тісно контактують з тваринами. Це дозволяє їм тримати себе в руках, адже воїни розуміють, що мають про кого піклуватися та з ким поговорити, обійнятися. Тому повернувшись додому, у них залишається бажання надалі тримати зв’язок з тваринами.
«Мені віддавали собак власників, яких мобілізували. Ті собаки були не один місяць у мене. Всі вони сумували за своїми господарями, але прекрасно поверталися у свої сім’ї», — розповів чоловік.
Наразі подружжя розпочало будівництво місця утримання песиків. Планують створити для них розважальну зону, де собаки зможуть проводити вільний час.
За матеріалами: Суспільне Луцьк.