23-29 квітня 2023 року стартує Всесвітній тиждень імунізації. Його мета — нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.
"Відтоді, як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні. Щороку вакцинація рятує 2-3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб".
У військовий час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб. Особливо вразливі до них діти і дорослі, які мають прогалини у графіку щеплень або не імунізовані взагалі.
За підсумками 2022 року рівень охоплення щепленнями в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Особливо під час війни нещеплені діти та дорослі ризикують інфікуватися, та захворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань, оскільки військові умови із обмеженим доступом до проточної води і засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для поширенням інфекційних хвороб. Тож важливо дотримуватися національного Календаря профілактичних щеплень та проводити імунізацію.
Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку і чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.
Якщо якась із доз щеплення була пропущена, не варто панікувати. Вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу.
Тому радимо подбати про себе і своїх дітей та захиститися від інфекційних хвороб, щойно ви перебуватимете у безпечному місці в Україні або за кордоном. Для цього зверніться до найближчої амбулаторії або лікарні для консультації, огляду та проведення профілактичних щеплень.
Не відмовляйтеся від профілактичних щеплень, якщо вам їх запропонують. В Україні є всі вакцини, необхідні для обов’язкової вакцинації згідно з Календарем щеплень. Від цього залежить здоров’я та життя Ваших рідних.