Бізнесмени Дубенщини можуть отримати гранти від Уряду
опубліковано 07 липня 2022 року о 15:16Питання залучення грантів від держави підприємцями області обговорили на селекторній нараді під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка. Для голів громад представили чотири грантові програми, які можуть одержати місцеві підприємці для започаткування бізнесу та розвиток своєї справи на безповоротній основі.

Мікрогранти для створення власного бізнесу до 250 000 грн:

 Програма розрахована на тих, хто уже має бізнес та хоче його розширити або лише започатковує власну справу. Сфера діяльності - не має значення.

Розмір мікрогранту залежить від кількості майбутніх робочих місць, які створює підприємець. Якщо це одне робоче місце – 150 000 грн, 250 000 грн – за два.

«Подати заяву можна буде через портал «Дія» та надати бізнес-план. Головна умова проєкту – підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту упродовж трьох років, створивши щонайменше 25 робочих місць», - зауважив директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук.

Гранти для розвитку переробного підприємства до 8 млн грн:

Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо. Кошти виділяють на придбання основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), їх доставку та введення в експлуатацію.

«Головна умова проєкту – підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму ґранту упродовж трьох років, створивши щонайменше 25 робочих місць. Перші 1000 заявників отримають ґрант від держави в розмірі до 70% вартості проєкту, решту 30% фінансують за власний рахунок. Інші заяви фінансуються 50% на 50%», - прокоментував директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Мікрогранти на розвиток теплиць – 7 млрд грн:

 Даватимуть грант на побудову теплиць для приватних підприємців та аграрних компаній і фермерських господарств, які мають у власності або в оренді землю.

Кошти можна витратити на будівництво комплексу або обладнання для його роботи.

Фінансування: 70/30% для першої тисячі учасників, для наступних – 50/50%.

Підприємець має сплатити половину отриманого гранту у вигляді податків протягом трьох років.

Мікрогранти на розвиток садівництва – 4 млрд грн:

 Аграріям надаватиметься від 150 000 до 400 000 грн на 1 га садів.

У програмі можуть брати участь підприємці, які мають власну землю або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Ділянка має бути від 1 га до 25 га.

Фінансування: 70/30% для першої тисячі учасників, для наступних – 50/50%.

«Подати заявку на гранти розвиток теплиць та садівництво можна в «Дії» або у відділенні Ощадбанку. Заява перевіряється банком до пʼяти днів, потім у десятиденний термін її погоджують Міністерство економіки та Ощадбанк», - розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько.

Усю детальну інформацію можна отримати на сайті "ДІЯ". А також у консультантів "Ощадбанку" та районних ценрів зайнятості.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux